جریمه خودرو دودزا روزی ۵۰ هزار تومان

گروه شهر و ترافیک: برای رانندگانی که این روزها در سطح تهران تردد می‌کنند داشتن معاینه فنی مانند همراه داشتن گواهینامه و بیمه شخص ثالث ضروری و نداشتن آن، مشمول جریمه است.

«اسلامی» برای قفل مسکن مهر کلیدی دارد؟

اکرم امینی: مسکن همواره یکی از کلیدواژه‌های برنامه‌ ریزان راه و شهرسازی و از مهم‌ترین محورهای سنجش عملکرد آنان از سوی منتقدان بوده است.

گزارش آنلاین دخل و خرج شهرداری به شهروندان

اکرم امینی: گزارش عملکرد مالی شهرداری تهران، جدیدترین اطلاعاتی است که برای آگاهی عموم مردم در سامانه شفافیت شهرداری تهران قرار گرفته است.

کودکان و آثار مخرب آلودگی هوا

سازمان بهداشت جهانی در جدیدترین گزارش خود، تاثیر آلودگی هوا بر سلامت کودکان را بررسی کرده و به این نتیجه رسیده که مادران بارداری که هوای آلوده تنفس می‌کنند احتمال اینکه نوزادشان زودرس و نارس و با وزن کم متولد شود، افزایش می‌یابد.

هر روز زیر پای پایتخت خالی‌تر می‌شود

اکرم امینی: تهران را رکورددار فرونشست زمین در جهان می‌دانند.

داستان دنباله‌دار انتخاب شهردار

گروه شهر‌و‌ترافیک: با گذشت حدود ۱.۵ سال از عمر شورای شهر پنجم، تعیین شهردار همچنین در اولویت نخست کاری اعضای این شورا قرار دارد.

برنامه ۵ ساله شهرداری برای پایان تراکم‌فروشی

اکرم امینی: معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با اشاره به اینکه بنیاد مستضعفان به عنوان مالک ساختمان پلاسکو اعلام کرده است که برای ساخت بنای جدید احتمال دارد تعداد طبقه‌های این بنا کم یا زیاد شود، گفت: یادمانی برای عزیزانی که در حادثه آتش‌سوزی به شهادت رسیدند ساخته خواهد شد.

بنزین ارزان مانع توسعه حمل‌ونقل عمومی

گروه شهر و ترافیک: رئیس شورای شهر تهران می‌گوید در کشورهای توسعه‌یافته نرخ بالای سوخت از پایه‌های اصلی اجرای «تی او دی» (حمل‌ونقل همگانی) است که مانع استفاده بی‌رویه از خودروهای شخصی می‌شود اما در ایران پایین بودن نرخ سوخت موجب می‌شود توسعه حمل‌ونقل عمومی جزو اولویت‌های مسئولان و حتی مردم نباشد.

توقف مترو اسلامشهر در ایستگاه وعده‌ها

گروه شهر و ترافیک : رفت و آمد روزانه بیش از ۱۰۰ هزار خودرو بین شهرستان اسلامشهر و تهران، موجب کشیده شدن ترافیک به درون این شهر شده است و به همین دلیل، این روزها اسلامشهری‌ها بیش از پیش در انتظار تحقق وعده ۱۳ساله برای راه‌اندازی مترو این منطقه هستند.

آغاز به کار مترو گلبهار تا سال ۱۴۰۰

اکرم امینی: قطار برقی مشهد-گلبهار یا مترو گلبهار، به عنوان یکی از طرح‌های دولت دهم که وعده اتمام آن تا پایان کار این دولت داده شده بود، ۶ سال پس از کلنگ‌زنی، همچنان در گیرودار مسائل مالی است تا به سرانجام مطلوب رسیده و ساکنان این شهر جدید را با استفاده از حمل‌ونقل ریلی شهری به مشهد برساند.