۴ درخواست از وزیر صنعت، معدن و تجارت

گروه بورس: بازار سرمایه با حضور ۳۹ صنعت و بیش از ۴۰۰ بنگاه اقتصادی بزرگ، یکی از قطب‌های مهم اقتصاد کشور است که همواره از تصمیم‌های کلان اقتصادی و صنعتی دولتمردان و مجلس‌نشینان تاثیر می‌پذیرد.

دست تولید، به پول ارزان می‌رسد

مهدیه انوشه - گروه بورس: حمایت از تولید ملی، موضوع بسیار مهمی است که جزو ارکان اقتصادی شمرده می‌شود. در بازار سرمایه نیز اکثر شرکت‌های بورسی، بنگاه‌های تولیدی هستند و محصولات آنها، کالاهای موردنظر در اقتصاد است.

تزریق پس‌اندازهای مردمی به تولید

مهدیه انوشه - گروه بورس: افزایش سهم بازار سرمایه در تامین مالی برای تولید و جذب پس‌اندازهای مردمی در این بازار ۲ وظیفه‌ای است که در بسته حمایتی دولت برای خروج غیرتورمی از رکود برعهده بازار سرمایه گذاشته شده است.

۳ صنعت در صدر بازار سرمایه

رویا آسمانی - گروه بورس: بازار سرمایه از ابتدای سال‌جاری با افتی پرسرعت روزهای سختی را برای سرمایه‌گذارانش ثبت کرد. هرچند این بازار در سال گذشته با بازدهی بالغ بر ۱۱۰ درصدی در ذهن‌ها ثبت شد اما به نظر می‌رسد با شروع سال‌جاری به بهانه‌های مختلفی قصد داشت تا سودهای سال گذشته را بازپس بگیرد.

کوچک‌ها در صدر نشستند

فرهاد صدیقی توانا - گروه بورس: تالار حافظ در هفته‌ای که گذشت با توجه به تعطیلات عید سعید فطر در فضایی منفی شاهد افزایش حجم عرضه‌ها و همچنین درجا زدن شاخص بود.

طرح جامع صنایع، حلقه مفقوده بازار سرمایه

کیمیا بامدادیان - گروه بورس: یکی از مشکلات بازار سرمایه کشور، نبود هماهنگی میان برنامه‌های وزارتخانه‌های مختلف و دیگر ارکان اقتصادی است.

سند راهبردی بورس، نیازمند همکاری‌های فراسازمانی

کیمیا بامدادیان - گروه بورس: چندی پیش بورس تهران از مجموعه‌ای به نام «سند راهبردی» رونمایی کرد. تقدم و تاخر انتشار سند عریض و طویل بازار سرمایه که شبه‌شرح وظایف است، پس از بسته سیاستی دولت برای خروج غیرتورمی از رکود آن هم از سوی وزارت اقتصاد منتشر شد.

رکود بورس مزمن شد

کیمیا بامدادیان - گروه اقتصاد: با توجه به اینکه بورس کشور و اقتصاد در راستای هم حرکت می‌کنند و رونق بورس به رونق اقتصادی کشور کمک می‌کند، بنابراین داشتن افق شفاف از سوی کارشناسان امری ضروری به نظر می‌رسد که به سرمایه‌گذاران کمک می‌کند تا آینده خود را بهتر ارزیابی کنند.

رانت اطلاعاتی و سودهای کلان

کیمیا بامدادیان - گروه اقتصاد: بورس و شاخص‌های اقتصادی به عنوان یکی از مهم‌ترین نمادهای ارزیابی عملکرد اقتصادی هر کشور، همواره مدنظر تحلیل‌گران و رسانه‌های مختلف قرار دارد.

سرمایه‌گذاران بیمه سهام را ندیده گرفتند

گروه بورس: در آخرین روزهای بهار، زمانی که همه خود را برای روزهای گرم تابستان آماده می‌کنند، بازار سرمایه کشور سردترین روزها را تجربه می‌کرد.