تسهیلات قطره‌چکانی مشکل‌گشا نیست

گروه بانک و بیمه: مدت‌هاست که دست تولید و صنعت به‌راحتی به منابع بانکی نمی‌رسد و کمبود نقدینگی مهم‌ترین مشکل فعالان این بخش به‌حساب می‌آید، به‌طوری‌که تولیدکنندگان و صنعتگران، بانک‌ها را متهم اصلی به‌وجود آمدن این مشکلات می‌دانند و همواره انگشت اتهام به سمت سیستم بانکی بوده است.

پولی که برای صنعتکاران گران تمام می‌شود

زهره محسنی شاد - گروه بانک و بیمه: موضوع تعیین نرخ سود بانکی همواره از مهم‌ترین مباحث مطرح میان صاحبنظران و اهالی اقتصاد بوده و آن را به محلی برای چانه‌زنی مبدل کرده است.

تلاش ۳ قوه برای بازگرداندن معوقات به بانک‌ها

گروه بانک و بیمه: در سال‌های اخیر یکی از مشکلات اساسی اقتصاد ایران موضوع مطالبات معوق بانک‌ها بوده است که باوجود تاکیدهای فراوان از سوی مسئولان تاکنون راهکار عملی برای مقابله با آن اتخاذ نشده و همچنان نظام بانکی کشور از این موضوع ضربه می‌خورد.

بازار طلا و ارز آرام است

گروه بانک و بیمه: قیمت طلا در یک ماه گذشته با نوسانات قیمتی تا محدوده ۱۵ دلار همراه بود به‌طوری‌که در یک بازه زمانی طلا با افزایش قیمت مواجه شد، اما به دلیل تغییر شرایط اقتصادی دنیا بار دیگر بر مدار نزول قرار گرفت.

نفع تولید از افزایش سرمایه بانک‌ها

زهره محسنی شاد - گروه بانک و بیمه: با نزدیک شدن به فصل مجامع، موضوع افزایش سرمایه بانک‌ها بار دیگر به موضوعی بحث‌برانگیز تبدیل شده است.

نرخ سود بانکی متناسب با تورم

زهره محسنی شاد - گروه بانک و بیمه: اولین شرط برای جذابیت در هر نوع سرمایه‌گذاری، بازده و سود حاصل از آن است. به عبارت دیگر صاحب سرمایه بازاری را برای حضور انتخاب می‌کند که سود و منفعت بیشتری در قبال کمترین ریسک بپذیرد.

۹۴، آخرین سال فعالیت غیرمجاز

گروه اقتصاد: چند سال پیش بود که تعداد موسسه‌های مالی و اعتباری که وارد سیستم پولی کشور می‌شدند به شکل قارچ‌گونه‌ای افزایش یافت و این رشد تا جایی پیش رفت که کمیت از کیفیت پیش افتاد.

رشد تولید ملی در گرو استقلال بانک مرکزی

زهره محسنی‌شاد- گروه اقتصاد: رشد پایه پولی، افزایش نقدینگی و در پی آن افزایش تورم طی سال‌های گذشته بنا به اعلام کارشناسان، نتیجه نبود استقلال بانک مرکزی بوده است،

پوشش‌های جدید بیمه‌ای برای صنعت

زهره محسنی‌شاد - گروه اقتصاد: امروزه صنعت بیمه یکی از مهم‌ترین نهادهای اقتصادی و مالی محسوب می‌شود که از یک سو در تقویت بنیه اقتصادی و اجتماعی نقش اساسی دارد و از سوی دیگر با ایجاد اطمینان و امنیت و تشکیل پس‌اندازهای ملی، زمینه گسترش فعالیت‌های تولیدی و خدماتی را فراهم می‌کند.

پیش به سوی نظام بانکی کارآمد

زهره محسنی‌شاد - گروه اقتصاد: بانک‌ها از مهم‌ترین نهادهای اقتصادی هر کشور برای ایجاد بسترهای مناسب توسعه اقتصادی محسوب می‌شوند.