23 مرداد، 1401

پشت پرده معطلی واردات تخم مرغ در مرزهای کشور

دسته‌بندی: تجارت و اصناف

1401/3/11 10:13

پشت پرده معطلی واردات تخم مرغ در مرزهای کشور

دسته‌بندی: تجارت و اصناف
10:13:00 1401/3/11

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغداران میهن با بیان اینکه بر اساس وعده دولت در خصوص حذف عوارض صادراتی تخم‌مرغ‌های مازاد، ۳۰ تریلی حامل بیش از ۵۰۰ تن تخم‌مرغ راهی مرزها شده‌ است، افزود: اکنون حدود ۵ روز است تخم‌مرغ‌ها پشت مرزها معطل ابلاغ حذف عوارض به گمرکات هستند و بیم فساد آنها می‌رود.

حمیدرضا کاشانی، رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغداران میهن با اعلام این مطلب، افزود: هفته گذشته وزیر جهاد کشاورزی از حذف عوارض صادراتی برخی از محصولات دامی از جمله تخم‌مرغ خبر داد.

وی ادامه داد: حذف عوارض صادراتی تخم‌مرغ به آن دلیل بود که، صنعت با مازاد تولید مواجه شده و زیان مرغداران در حال افزایش است و نگرانی از افت تولید وجود دارد.

کاشانی با یادآوری اینکه چند روز پس از رفع ممنوعیت صادرات، حذف عوارض صادراتی توسط سخنگوی دولت نیز تایید شد، افزود: سخنگوی دولت اعلام کرد، عوارض صادرات مرغ و تخم‌مرغ صفر و ممنوعیت صادرات برداشته شده است.

به گفته وی؛ اتحادیه مرغداران میهن با اتکا بر وعده سخنان مسئولان اقدام به جمع‌آوری بخشی از مازاد تولید تخم‌مرغ تولیدکنندگان کرد و ۳۰ تریلی حامل بیش از ۵۰۰ تن تخم‌مرغ راهی مرزها شد.

کاشانی تصریح کرد: اکنون حدود ۵ روز است تخم‌مرغ‌ها پشت مرزها معطل ابلاغ حذف عوارض به گمرکات هستند.

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغداران میهن هشدار داد؛ با توجه به اینکه زمان نگهداری تخم‌مرغ محدود است، بیم فساد تخم‌مرغ‌ها می‌رود.

کاشانی حداکثر زمان باقی مانده برای نجات تخم‌مرغ‌ها از احتمال فساد را حداکثر تا پایان هفته جاری عنوان کرد.

وی تصریح کرد: باید زمان لازم برای تحویل به طرف تجاری و توزیع تخم‌مرغ را نیز در نظر گرفت.

کاشانی در پاسخ به این پرسش که مسئولان چه دلیلی را برای تاخیر در ابلاغ رفع ممنوعیت و حذف عوارض عنوان می‌کنند، گفت: پاسخ روشنی داده نشده است و به نظر می‌رسد ابلاغ این تصمیم در پیچ و خم بروکراسی‌های اداری و دریافت امضاها مانده است.

کاشانی افزود: گفته می‌شود که، نامه مربوط به رفع ممنوعیت صادرات و حذف عوارض صادراتی محصولات دامی در دفتر معاون اول رئیس‌جمهوری است.

 
منبع: اقتصاد آنلاین

برچسب: صادرات ، تخم مرغ ، واردات ، تجارت ، توزیع تخم مرغhttps://smtnews.ir/direct/19810

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


روزنامه صمت

جستجو


  |