28 دی، 1400

هشدار / سقف این خودرو ممکن است جدا شود!

دسته‌بندی: صنعت خودرو

1400/7/5 18:30

هشدار / سقف این خودرو ممکن است جدا شود!

دسته‌بندی: صنعت خودرو
18:30:00 1400/7/5

فورد موستانگ مک ای اولین خودروی الکتریکی اختصاصی این خودروساز بوده و تاکنون موفقیت بالایی را تجربه کرده است.

موستانگ مک ای نه ‌تنها چندین رکورد جهانی را بر جای گذاشته بلکه لیست انتظار طولانی‌ای نیز برای رسیدن به این خودرو وجود دارد. حالا که تحویل موستانگ مک ای به خریداران در جریان است قطعاً فورد به دنبال جلب رضایت مشتریان بوده و تنها چیزی که نمی‌خواهد مشکلات مربوط به کیفیت و قابلیت اطمینان این کراس اوور الکتریکی می‌باشد.

اما متأسفانه دقیقاً همین اتفاق رخ داده و فورد مجبور به فراخوان موستانگ مک ای در کانادا به خاطر احتمال جدا شدن سقف شیشه‌ای و شیشه جلو شده است.

فورد می‌گوید:

در برخی خودروهای مشخص پانل شیشه‌ای سانروف پانورامیک شاید به‌صورت صحیح و کامل نصب نشده باشد. در طول زمان احتمال از دست رفتن شیشه و جدا شدن آن از خودرو وجود دارد.

فراخوان یاد شده شامل ۱۸۱۲ دستگاه موستانگ مک ای ۲۰۲۱ بازار کانادا می‌باشد. ۳۱۷۸ دستگاه دیگر از این خودروها نیز به خاطر احتمال جدا شدن شیشه جلو می‌بایست به نمایندگی‌ها مراجعه کنند. فورد در ادامه آورده است:

در برخی مدل‌ها شاید شیشه جلو به‌طور کامل نصب نشده باشد و به همین خاطر احتمال جدا شدن آن از خودرو در زمان وقوع تصادف وجود دارد.

به نظر می‌رسد این فراخوان فعلاً محدود به بازار کانادا بوده هرچند تمامی خودروهای یاد شده در مکزیک تولید شده‌اند اما ظاهراً این مشکل فقط مختص خودروهایی است که برای بازار کانادا در نظر گرفته شده بودند.

فراخوان خودروهای جدید مشکل عجیبی نیست و تاکنون چندین و چند بار اتفاق افتاده است اما خب مشکل موستانگ مک ای واقعاً عجیب و شرم‌آور است. سال پیش بود که فورد به تسلا به خاطر مشکلات کیفیتی محصولاتش طعنه زد و به‌ویژه به مشکل جدا شدن سقف شیشه‌ای تسلا مدل Y در اتوبان اشاره کرد. مدیر توسعه محصولات الکتریکی فورد و لینکلن در آن زمان گفته بود:

درب‌ها به‌طور کامل نصب شده‌اند، پلاستیک‌ها و سایر متریال از نظر رنگ هماهنگ هستند، سپرها جدا نمی‌شوند و سقف هم‌ زمانی که خودرو را می‌شویید جدا نمی‌شود. دستگیره درب‌ها نیز در هوای سرد همچنان کار می‌کنند.

 

منبع: پدال

برچسب: بازار ، خودرو ، فوردhttps://smtnews.ir/direct/2908

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


روزنامه صمت

جستجو


  |