28 اردیبهشت، 1401

نمایش بزرگ‌ترین مبل سه‌بعدی جهان در اکسپو

دسته‌بندی: نمایشگاه

1400/10/29 20:11

نمایش بزرگ‌ترین مبل سه‌بعدی جهان در اکسپو

دسته‌بندی: نمایشگاه
20:11:00 1400/10/29

اکسپو ۲۰۲۰ دوبی از مهر امسال، فعالیت خود را در قالب بزرگ‌ترین رویداد نمایشگاهی جهان آغاز کرده و میزبان ۱۹۲ کشور از سرتاسر جهان است. تمام کشورهای حاضر در این رویداد در تلاشند در بستر «پیوند افکار، ساخت آینده» آخرین دستاوردها و توانمندی‌های خود در زمینه‌های فناوری، علم، فرهنگ و اجتماع را به نمایش بگذارند.

 پاویون ایران نیز در کنار نمایش توانمندی‌های خود در این زمینه‌ها سعی کرده با تکیه بر فرهنگ غنی خود اتفاقات خاص دیگری را نیز در پاویون ایران رقم بزند که یکی از آنها طراحی و ساخت مبل ملل است.

 خبرنگار اعزامی صمت به اکسپو ۲۰۲۰ درباره جزئیات این طرح با حامد روستایی، عضو انجمن صادرکنندگان مبل و منبت شهرستان ملایر که مسئول ساخت این مبل سه‌بعدی است، گفت‌وگو کرد.

ساخت ایران 

عضو انجمن صادرکنندگان مبل و منبت شهرستان ملایر در گفت‌وگو با صمت اظهارکرد: حدود ۲۰ هزار نفر در شهرستان ملایر در هنر-صنعت مبل‌ومنبت اشتغال دارند و از این طریق ارتزاق می‌کنند. در همین راستا، مقدمات حضور ما در اکسپو پس از کسب دو عنوان با عناوین پایتخت ملی منبت و شهر جهانی مبل‌ومنبت که توسط کارشناسان یونسکو تایید و فراهم شد؛ بنابراین ضرورت ایجاد می‌کرد بهترین محصولات خود در حوزه مبل و منبت را در این فضا برای مخاطبان از سرتاسر جهان به نمایش بگذاریم. در همین راستا، اتاق‌های B۲B ،VIP و دیگر بخش‌های پاویون ایران را با محصولات تولیدی خود تجهیز کردیم. روستایی در ادامه عنوان‌کرد: بزرگ‌ترین مبل سه‌بعدی جهان را ساخته و در این دوره از برگزاری اکسپوها به نمایش گذاشتیم. این مبل چوبی و کاملا دستی است. این مبل در پاویون ایران به‌عنوان مبل ملل معرفی شده، چراکه افراد زیادی از ملیت‌های متفاوت بدون درنظر گرفتن نژاد و وضعیت فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و... روی این مبل نشسته و لحظات خوشی را سپری کرده‌اند.

عضو انجمن صادرکنندگان مبل و منبت شهرستان ملایر در ادامه به اهمیت برگزاری اکسپوها اشاره کرد و گفت: ۱۹۲ کشور در این رویداد مهم حضور دارند. از همین‌رو اکسپوها را می‌توان زبان صلح جهانی دانست. مردم از اقوام و ملیت‌های متفاوت در بستر برگزاری رویداد اکسپو با یکدیگر معاشرت می‌کنند. این رویداد از مهم‌ترین نمایشگاه‌ های برگزارشده در جهان به‌شمار می‌‌آید و بسیاری از کشورها با معرفی گذشته و حال خود، چشم‌‌انداز آینده کشور را در حوزه‌‌هایی که مزیت آنهاست به نمایش

 می‌گذارند. این موضوع نشان‌دهنده اشتیاق مردم جهان برای داشتن دنیایی بدون جنگ و ایجاد صلح میان کشورهاست. با برگزاری اکسپوها این فرصت برای کشورهای گوناگون فراهم می‌شود تا هنر، فرهنگ، رسوم و سنت ‌ها‌یشان را به بازدیدکنندگان معرفی کنند.

پیام پاویون ایران به مردم جهان

انجمن صادرکنندگان مبل‌ومنبت شهرستان ملایر با اشاره به اینکه استقبال مردم کشورهای گوناگون از پاویون ایران بسیار چشمگیر بوده، عنوان کرد: ایران با سابقه غنی در تمدن، فرهنگ، جغرافیا و... در سطح جهانی شناخته‌شده است. معماری و طراحی پاویون ایران اغلب بازدیدکنندگان را شگفت‌زده می‌‌کند. طرح این پاویون تلفیقی از معماری سنتی و معاصر و الهام‌‌گرفته ازقصه‌‌های هزارویک شب است که به اقتصاد، توسعه اجتماعی و فرهنگی، تمدن و سنت‌‌های باستانی و آداب‌ و رسوم اقوام ایرانی اشاره دارد.

روستایی در پایان با بیان اینکه صلح و دوستی، مهم‌ترین پیام پاویون ایران به دنیاست،‌ گفت: این پیام در راستای شعار این دوره از برگزاری اکسپوها انتخاب شده و به اعتقاد من، ما موفق شده‌ایم این پیام را به‌خوبی به مردم جهان منتقل کنیم.

 

برچسب: صفحه ۹ ، سهیل فرزین ، شماره ۱۹۸۴https://smtnews.ir/direct/12111

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


روزنامه صمت

جستجو


  |