05 بهمن، 1400

نمادهای تاثیر گذار بورس امروز را بشناسید(۱۳ آذر)

دسته‌بندی: بورس

1400/9/13 14:08

نمادهای تاثیر گذار بورس امروز را بشناسید(۱۳ آذر)

دسته‌بندی: بورس
14:08:00 1400/9/13

افراد حقیقی امروز ۳۷۰میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه فلزات اساسی و همچنین سهام بیمه پاسارگاد بود.

در بورس امروز حقوقی‌ها حدود ۳۷۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد دو هزار و ۶۰۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۲۶درصد یعنی ۶۹۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۱۴درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «فلزات اساسی»، «بیمه‌ و صندوق ‌بازنشستگی» و «محصولات شیمیایی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «رایانه و فعالیت‌های وابسته به آن» و «اطلاعات و ارتباطات» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد «بپاس»، «شستا» و «فسبزوار» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «شفا»، «توسن» و «شفن» معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری شرکت بیمه پاسارگاد معادل ۳۳میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی سرمایه‌گذاری شفا دارو با برتری ۱۰میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۲۰نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۱۱۴نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۷۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۳۷۰میلیارد تومان بود.

 

منبع: اقتصاد آنلاین

برچسب: معاملات ، سهامداران ، نماد بورسی ، شاخص ، فرابورسhttps://smtnews.ir/direct/8157

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


روزنامه صمت

جستجو


  |