28 اردیبهشت، 1401

می خواهند با رواج فرهنگ صنعت‌ستیزی مردم را در مقابل تولید قرار دهند

دسته‌بندی: معدن

1400/10/28 18:20

می خواهند با رواج فرهنگ صنعت‌ستیزی مردم را در مقابل تولید قرار دهند

دسته‌بندی: معدن
18:20:00 1400/10/28

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان عصر امروز سه‌شنبه ۱۴ دی ۱۴۰۰ در نشست کمیته راهبری این شرکت به آسیب‌شناسی شرایط حاکم بر صنعت فولاد پرداخت و نسبت به عواقب جوسازی علیه موجودیت این صنعت هشدار داد. وی تاکید کرد؛ در خصوص مصارف برق و گاز و آب اطلاعات واقعی به مردم داده نمی‌شود و این جوسازی باعث ایجاد مشکلات در کل زنجیره فولاد در کشور شده است.

امین ابراهیمی افزود؛ فولاد نقش کلیدی در توسعه کشور دارد و در حال حاضر این صنعت معادل ۲.۵ درصد کل درآمد ارزی ایران را تامین می‌کند.

وی تصریح نمود؛ در همین راستا وبه عنوان تاثیر در مناطق بومی هم مثلا شرکت فولاد خوزستان در شهر اهواز با هزینه نمودن ماهیانه ۱۵۰۰ میلیارد تومان در بازار این شهر یقینا تاثیر بسزایی در اشتغال منطقه مذکور دارد.

وی افزود؛ وقتی صنعت فولاد کشور می‌تواند ۱۰میلیون تن  مازاد  مصرف برای عرضه در بازار جهانی وجذب ارز برای مصارف ضروری ملی داشته باشد پس می‌بایستی آن را مورد حمایت قرار داد و در راستای منویات رهبر معظم رهبری موانع تولید را از روبروی صنعت فولاد برداشت.

 ابراهیمی تاکید کرد: اما برعکس ملاحظه می‌شود که برخی بدون هرگونه اخطار قبلی برق و گاز این صنعت را قطع می کنند و موجب خسارات قابل توجهی به ساختار تولید می‌شوند.وی افزود؛ مگر می‌شود به صورت دستوری خط تولید را از مدار خارج نمود و بدون خسارات گسترده آن را به روال قبل بازگرداند؟

 

برچسب: صفحه ۶ ، فولاد خوزستان ، شماره ۱۹۸۳https://smtnews.ir/direct/11968

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


روزنامه صمت

جستجو


  |