15 آذر، 1400

قیمت دلار بازار خودرو را هم شوکه کرد!

دسته‌بندی: صنعت خودرو

1400/6/3 14:49

قیمت دلار بازار خودرو را هم شوکه کرد!

دسته‌بندی: صنعت خودرو
14:49:00 1400/6/3

بررسی بازار خودرو نشان از آن دارد که با روند افزایشی قیمت دلار؛ خودرو نیز در طول روزهای اخیر ۲ تا ۶ میلیون تومان در انواع محصولات داخلی گران شده است.

عدم اطمینان خریدار و فروشنده از وضعیت بازار خودرو باعث شده معاملات تا حد قابل توجهی کاهش پیدا کند به نحوی که در بازار رغبتی برای خرید و فروش خودرو وجود ندارد.بررسی بازار خودرو نشان از آن دارد که با روند افزایشی قیمت دلار؛ خودرو نیز در طول روزهای اخیر ۲ تا ۶ میلیون تومان در انواع محصولات داخلی گران شده است.

 

فعالان بازار خودرو می‌گویند: نوسان بالای نرخ دلار موجب شده بود تا بازار خودرو مانند سایر بازارها روند افزایشی داشته باشد، روندی که امروز هم با تغییرات قیمت دلار همچنان ادامه دارد.البته عرضه خودرو هم توسط خودروسازان کند صورت می‌گیرد و همین امر عاملی می‌شود تا بخش زیادی از خریداران خودرو برای خرید روانه بازار خودرو شوند تا شاید بتوانند محصولی با قیمت مناسب خریداری کنند، اما از آن طرف فروشندگان هم از وضعیت بازار سوءاستفاده کرده و به بهانه‌های مختلف قیمت‌های کاذبی را برای خودروها عنوان می‌کنند.

 

در حال حاضر پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با قیمت ۲۵۲ میلیون تومان، پراید ۱۱۱ با قیمت ۱۵۲ میلیون تومان، ساینا۱۶۳ میلیون تومان، تیبا ۲ با قیمت ۱۶۱ میلیون تومان، کوئیک دنده‌ای ۱۶۹ میلیون تومان، رانا ال ایکس ۲۲۷ میلیون تومان، پژو ۲۰۷ اتوماتیک ۴۲۳ میلیون تومان، پژو پارس ۲۷۲ میلیون تومان و سمند ال ایکس ۲۴۳ میلیون تومان به فروش می‌رسد. همچنین در بازار دیروز فروش خودروی سمند EF۷ با قیمت ۲۷۸ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۵ با قیمت ۳۰۰ میلیون تومان، رانا پلاس ۲۷۴ میلیون تومان، شاهین ۳۶۳ میلیون تومان، تیبا ۱۵۰ میلیون تومان وپژو ۴۰۵ جی ال ایکس ۲۳۱ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده‌اند.

 

منبع: دنیای اقتصاد

برچسب: قیمت ، خودرو ، بازار خودروhttps://smtnews.ir/direct/435

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


روزنامه صمت

جستجو


  |