15 آذر، 1400

صدور پروانه ساخت رایگان برای خانه‌های آسیب‌دیده

دسته‌بندی: استان‌ها

1400/9/3 11:17

صدور پروانه ساخت رایگان برای خانه‌های آسیب‌دیده

دسته‌بندی: استان‌ها
11:17:00 1400/9/3

مهین حیدری: استاندار هرمزگان با بیان اینکه اطلاعات ۳۰۰۸ واحد مسکونی آسیب‌دیده از زلزله ثبت شد، خاطرنشان کرد: ۱۹پیمانکار در ۶ منطقه زلزله‌زده مشغول به کار هستند.

به گزارش صمت مهدی دوستی در نشست ستاد بازسازی مناطق زلزله‌زده هرمزگان که با حضور نهاد‌های اجرایی و خدمات‌رسان برگزار شد، اظهار کرد: تاکنون ۲ هزار و ۲۰۸ واحد احداثی و ۸۰۰ واحد تعمیری کارشناسی شده و اطلاعات خانوارها در سیستم ثبت شده است.

وی افزود: برخی از منازل روستاهای سیاهو نیز بر اثر وقوع زلزله دچار آسیب شده است که شهروندان نباید در این باره نگرانی داشته باشند و کار جمع‌آوری اطلاعات و بررسی منازل آسیب‌دیده تا آخرین مورد ادامه خواهد داشت.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه هم‌اکنون ۱۹ پیمانکار در ۶ منطقه به صورت همزمان مشغول به کار هستند، اضافه کرد: به منظور تسهیل خدمات‌دهی به روستاییان و برای پیشگیری از تردد مردم به مرکز استان برای تشکیل پرونده، سرتیم‌های بنیاد مسکن در دهیاری‌های روستاهایی که به دفاتر پیشخوان دسترسی ندارند، مستقر شده‌اند و پرونده متقاضیان دریافت تسهیلات را تشکیل می‌دهند.

دوستی خاطرنشان کرد: تمامی دهیاری‌ها و شهرداری‌ها مکلف هستند در مناطق متاثر از زلزله، پروانه ساخت واحدهای آسیب‌دیده را بدون دریافت هیچ هزینه‌ای صادر کنند. استاندار هرمزگان همچنین از الحاق محدوده به شهر فین و روستای رضوان خبر داد و گفت: این محدوده برای ساخت خانه‌هایی در نظر گرفته شده که در بافت ناکارآمد یا در مسیر رودخانه‌های فصلی و مسیل‌ها قرار گرفته‌اند. نحوه تامین آب برخی از روستاهای زلزله‌زده، طرح مطالعه گسل‌های مناطق زلزله‌زده، پیش‌بینی راه‌اندازی ۳۰ چشمه سرویس بهداشتی و حمام پیش‌ساخته در مناطق و تامین سوخت تانکرهای آبرسان، از دیگر موضوعات مطرح شده و مورد بررسی در نشست ستاد بازسازی مناطق زلزله‌زده هرمزگان بود.

 

برچسب: گروه استان ها ، صفحه ۱۰ ، شماره ۱۹۳۸https://smtnews.ir/direct/7353

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


روزنامه صمت

جستجو


  |