18 مرداد، 1401

صدور بیش از ۳ هزار پروانه بهره‌برداری واحد صنعتی در یزد

دسته‌بندی: استان‌ها

1400/10/25 19:59

صدور بیش از ۳ هزار پروانه بهره‌برداری واحد صنعتی در یزد

دسته‌بندی: استان‌ها
19:59:00 1400/10/25

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد گفت: بر اساس پروانه‌های صادر شده در استان یزد از ابتدا تا پایان آذرماه، ۳ هزار و ۱۱۰ واحد صنعتی در یزد پروانه بهره‌برداری دریافت کرده‌اند.

به گزارش صمت به نقل از شاتا، محمدرضا علمدار یزدی اظهارکرد: تا پایان آذر ماه، آمار پروانه‌های بهره‌برداری صنعتی صادر شده در استان یزد به ۳ هزار و ۱۱۰ مورد رسیده که صنایع معدنی با ۸۵۱ واحد، بیشترین آمار واحدهای صنعتی فعال استان را به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه ۲۷.۵ درصد پروانه‌های بهره‌برداری صادر شده در یزد مربوط به صنایع معدنی است، افزود: بعد از آن، صنایع شیمیایی و سلولزی با ۸۰۷ پروانه، سهم ۲۵.۹ درصدی در صنایع فعال استان را دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد ادامه داد: صنایع فلزی و برق با ۶۲۰ واحد فعال، صنایع نساجی و پوشاک با ۴۹۱ واحد فعال، صنایع غذایی و دارویی با ۳۱۱ واحد فعال و تولید انرژی با ۳۰ واحد، به ترتیب رتبه‌های بعدی را در استان به خود اختصاص داده‌اند.

وی، سهم صنایع فلزی و برق در پروانه‌های بهره‌برداری صادر شده را ۱۹.۹ درصد، سهم صنایع نساجی و پوشاک را ۱۵.۸ درصد، صنایع غذایی و دارویی را ۱۰ درصد و سهم واحدهای تولید انرژی را یک درصد از واحدهای فعال دارای پروانه بهره‌برداری اعلام کرد.

وی یادآور شد: واحدهای دارای پروانه بهره‌برداری در استان یزد تا پایان آذر ماه برای ۱۰۱ هزار و ۱۴۰ نفر شغل ایجاد کرده‌اند که بیشترین میزان اشتغال‌زایی مربوط به صنایع معدنی و پس از آن، صنایع فلزی و برق است.

 

برچسب: گروه استان ها ، صفحه ۱۰ ، شماره ۱۹۸۰https://smtnews.ir/direct/11640

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


روزنامه صمت

جستجو


  |