15 آذر، 1400

شناسایی ظرفیت‌ها، گام نخست تدوین سند آمایش صنعتی

دسته‌بندی: صنعت ، اخبار روز

1400/8/30 11:25

شناسایی ظرفیت‌ها، گام نخست تدوین سند آمایش صنعتی

دسته‌بندی: صنعت ، اخبار روز
11:25:00 1400/8/30

مسئول طرح آمایش وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهارکرد: شناسایی توانمندی‌ها و ظرفیت‌های هر استان، گام نخست در تدوین سند آمایش صنعتی، معدنی و تجاری خواهد بود.

 به‌گزارش صمت، احمد تشکینی در جلسه تبیین آمایش صنعتی و معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت که در استان زنجان برگزار شد، عنوان کرد: تدوین سند آمایش یکی از مهم‌ترین پروژه‌های دولت سیزدهم و وزارت صنعت، معدن و تجارت به‌شمار می‌رود که براساس توانمندی‌ها و ظرفیت‌های هر استان و شهرستان آماده می‌شود. وی افزود: تهیه این سند برای ۴۵۰ شهرستان در دستور کار قرار گرفته و در قالب سند شهرستانی، استانی و ملی تعریف شده است.

این مقام مسئول با اشاره به اهداف اصلی تهیه سند آمایش گفت: هدف اصلی تهیه این سند ایجاد اشتغال و ارزش‌افزوده در حوزه صنعت، معدن و تجارت است. مسئول طرح آمایش صنعتی، معدنی و تجاری درباره واحدهایی که شامل طرح آمایش می‌شوند، افزود: پروژه‌هایی که بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند، پروژه‌هایی که دارای زنجیره ارزش‌افزوده هستند و واحدهای راکدی که توان بازگشت به چرخه تولید را دارند، در قالب این طرح قرار می‌گیرند. تشکینی یادآور شد: احیای معادن راکد و توسعه زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی نیز از جمله واحدهای مشمول این طرح هستند. وی در پایان اظهار امیدواری کرد سند آمایش سرزمین تا پایان سال ۱۴۰۴ عملیاتی و در سطح کشور اجرایی شود.

 

برچسب: اخبار روز ، صفحه ۴ ، شماره ۱۹۳۵https://smtnews.ir/direct/7050

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


روزنامه صمت

جستجو


  |