15 آذر، 1400

سهامداران پالایشی یکم بخوانند

دسته‌بندی: بورس

1400/7/28 15:46

سهامداران پالایشی یکم بخوانند

دسته‌بندی: بورس
15:46:00 1400/7/28

صندوق پالایشی یکم که سال گذشته با قیمت ۱۰ هزار تومانی به سهامداران فروخته شد حالا در محدوده ۷۱۰۰ تومانی معامله می‌شود.

در جریان معاملات امروز بازار سهام که با افت حدود یک درصدی شاخص کل همراه بود، صندوق‌‎های دولتی هم عملکردی منفی از خود به ثبت رساندند.

در حالی که از حدود سه ماه پیش زمان معاملات صندوق‌های سرمایه‌ گذاری تا ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه افزایش یافته است اما این تدبیر هم تغییر خاصی در روند معاملات صندوق‌های دولتی ایجاد نکرد.

از ابتدای سال جاری تا به امروز پالایشی یکم افت قیمتی ۱۷ درصدی را به ثبت رسانده و حالا در محدوده قیمتی ۷۱۰۰ تومانی معامله می‌شود. این در حالی است که در همین مدت شاخص کل بورس تهران رشدی ۱۰ درصدی را به ثبت رسانده است. نکته جالب در مورد پالایشی یکم این است که اگر چه این صندوق به طور روزانه روندی مشابه با شاخص کل دارد، اما در نهایت بازدهی آن بر خلاف شاخص کل بورس از ابتدای سال منفی بوده است.

همچنین خالص ارزش دارایی‌های این صندوق امروز ۹۳۷۳ تومان به ثبت رسیده است. این یعنی هر واحد از صندوق پالایشی یکم ۲۴ درصد کمتر NAV خود در حال معامله است. این در حالی است که هر واحد پالایشی یکم در هنگام عرضه ۱۰ هزار تومان به فروش رسید و حالا با گذشت بیش از یکسال از عرضه این صندوق، سهامداران این ETF دولتی دچار زیان شده‌اند.

 

منبع: تجارت نیوز

برچسب: بورس ، بازار سهام ، پالایشی یکم ، اخبار بورس ، صندوق پالایشی یکمhttps://smtnews.ir/direct/4698

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


روزنامه صمت

جستجو


  |