06 مهر، 1401

رد پای رمزارز ملی در تعویق نمایشگاه الکامپ

دسته‌بندی: نمایشگاه

1401/4/25 11:08

رد پای رمزارز ملی در تعویق نمایشگاه الکامپ

دسته‌بندی: نمایشگاه
11:08:00 1401/4/25

تعویق مکرر نمایشگاه الکامپ به سال ۱۴۰۱ نیز رسید و بیست و ششمین دوره این نمایشگاه با دلایل غیر واقعی آبان ماه برگزار می شود.

در سال گذشته ۳ بار برگزاری نمایشگاه الکامپ به تعویق افتاد. علت تعویق در سال گذشته شیوع کرونا بود. در حالی شیوع کرونا را بهانه کرده بودند که نمایشگاه‌های متفاوتی مثل نمایشگاه تراکنش برگزار شد. در نهایت قرار بر این بود که ۱۰ تا ۱۳ مرداد ماه امسال بیست و ششمین دوره نمایشگاه الکامپ برگزار شود اما با دلایلی عجیب این دوره از نمایشگاه مجدداً به تعویق افتاد. دلیل تعویق اخیر را ماه محرم و صفر اعلام کرده‌اند. سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور زمان تعیین شده برای برپایی این نمایشگاه را به دلیل تقارن با دهه اول ماه محرم، در تضاد با شعائر دینی و باورهای مذهبی اعضای این صنف بزرگ دانسته است. اگر تغییر جدید ایجاد نشود. نمایشگاه الکامپ در ۱۹ تا ۲۲ آبان ماه برگزار می‌شود. این تغییرهای مکرر هزینه‌های سنگینی به شرکت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات تحمیل کرده است.

گلایه نماینده مجلس از برگزاری نمایشگاه الکامپ در ماه محرم

لطف‌الله سیاهکلی، عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی در گفتگو با رسانه‌ها ضمن انتقاد از زمان برگزاری نمایشگاه الکامپ انتقاد گفت: ایام محرم سمت و سوی فکری مردم کاملاً روحانی است لذا برگزاری نمایشگاه‌هایی همچون الکامپ که فضایی شاد دارد، مناسب این دهه نخواهد بود. از این جهت حتماً در خصوص تغییر زمان‌بندی این نمایشگاه به وزیر تذکر می‌دهیم.

چند دلیل برای عدم برگزاری نمایشگاه در تابستان

اولین دلیل برای تعویق بیست و ششمین دوره نمایشگاه الکامپ دهه اول محرم است. دلیل دوم شیوع کرونا ویروس در ایران است. سومین دلیل هم صرفه‌جویی در مصرف برق ذکر شده است. تابستان با بحران برق رو به رو هستیم و عدم برگزاری نمایشگاه به تأمین برق برای کشور کمک می‌کند. از سویی سازمان نصر مدعی شده است، تلاش برای حضور پررنگ شرکت‌های خارجی صنعت فاوا در نمایشگاه الکامپ ایران، به خصوص کشورهای همسایه، رایزنی بیشتر در این خصوص را ضروری ساخت که با فرصت ایجاد شده تا آبان ماه، این مهم نیز میسر خواهد شد.

واکنش نایب رئیس سازمان نصر

صادق فرامرزی نایب رئیس هیئت مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران گفت: تغییرات مکرر به نمایشگاه الکامپ و حوزه‌های متفاوت مثل الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک آسیب وارد می‌کند. پیش از این نیز نمایشگاه الکامپ در ماه محرم برگزار شده است. برگزار کننده‌ها و مشارکت‌ کننده‌های این نمایشگاه همه مسلمان هستند و درک این ایام را دارند. محرم دلیل درستی برای عدم برگزاری این نمایشگاه نیست. در ایام محرم امسال نمایشگاه‌های دیگر نیز برگزار می‌شود.

فرامرزی

فرامرزی در واکنش به شایعه‌ها پیرامون برگزاری نمایشگاه الکامپ بعد از رونمایی رمز ارز ملی گفت: در این خصوص صحبت رسمی نشده است و اطلاعی پیرامون این موضوع ندارم. تصمیم اخیر را شرکت نمایشگاه‌های کشور گرفت و برگزاری نمایشگاه در ماه محرم موضوع عجیبی نیست. در ماه محرم نباید زندگی را تعطیل کرد. همه مراقب‌های لازم را در خصوص این ماه خواهیم داشت و شاید برکت این ماه نصیب نمایشگاه الکامپ هم می‌شد. از سویی به مشارکت ما با شرکت‌های خارجی نیز اثرگذار است. البته تأثیرات داخلی عدم برگزاری این نمایشگاه مهم‌تر است.

رمزارزها در نمایشگاه الکامپ

بر اساس اطلاع رسانی قبلی در بیست و ششمین دوره‌ نمایشگاه الکامپ، شرکت‌های مدیریت دارایی دیجیتالی برای اولین‌ بار به صورت مسنجم و گسترده به معرفی حضوری و مستقیم خود می‌پردازند. در فضای مجازی نیز شایعات گوناگونی مطرح شده است که تعویق نمایشگاه الکامپ امسال به واسطه رونمایی از رمز ارز ملی است. ارز دیجیتال ملی در شهریور ماه سال ۱۴۰۱ توسط بانک مرکزی رونمایی خواهد شد. در نتیجه آبان ماه به نمایشگاه الکامپ خواهد رسید یا به واسطه بد قولی‌های قبلی شاید همان آبان ماه در نمایشگاه الکامپ رونمایی شود.

منبع: روزگار معدن

 

برچسب: کرونا ، ارز ، رمز ارز ، الکامپhttps://smtnews.ir/direct/20927

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


روزنامه صمت

جستجو


  |