30 دی، 1400

جشنواره امیرکبیر پلی میان دانشجو و صاحبان صنایع

دسته‌بندی: استان‌ها

1400/10/25 11:23

جشنواره امیرکبیر پلی میان دانشجو و صاحبان صنایع

دسته‌بندی: استان‌ها
11:23:00 1400/10/25

رئیس جهاد دانشگاهی البرز با بیان اینکه راه‌اندازی شرکت‌های دانش‌بنیان و مراکز رشد و توسعه باید مورد اهتمام قرار گیرد، گفت: جشنواره امیرکبیر با هدف ایجاد ارتباط میان دانشجو و صاحبان صنایع برگزار شد.

به گزارش صمت از استان البرز، احمدرضا فیروزی در نشست خبری دومین دوره جشنواره ملی امیرکبیر که همزمان با سالروز شهادت امیرکبیر در محل اتاق بازرگانی البرز برگزار شد، تاکید کرد: در حوزه ارتباط میان صنعت، دانشگاه و جامعه نیازمند ایجاد گفتمان مشترک و مفاهمه هستیم.

وی افزود: حدود ۵ سال قبل ایده برگزاری جشنواره امیرکبیر بررسی و هدف‌گذاری شد و با همکاری و تعامل اتاق بازرگانی این مهم به مرحله عملیاتی رسید و بستر برای راه‌اندازی جشنواره ملی طرح‌‌های کارفرما محور فراهم شد.

فیروزی با بیان اینکه بخش خصوصی به معنای درست در مراکز آموزشی رشد را تجربه نکرده و تا به امروز مراکز مشابه توسط بخش دولتی به بهره‌برداری رسیده است‌، خاطرنشان کرد: لازم است به منظور حرکت در این مسیر، راه‌اندازی شرکت‌های دانش‌بنیان و مراکز رشد و توسعه را در دستور‌کار قرار دهد تا از این طریق زمینه‌های مورد نیاز برای ایجاد و تقویت ارتباط بین صنعت و دانشگاه فراهم‌ شود.

رئیس جهاد دانشگاهی البرز عنوان کرد: امروز نسل چهارم دانشگاه‌های برتر جهان با راه‌اندازی بنگاه‌های جدید به تولید تجاری رسیده‌اند و شاهد پیوند دانش و صنعت در این مراکز هستیم. از این رو، ضروری است برای رفع نقاط ضعف، از این مراکز آموزشی الگوبرداری کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه ارتباط دانشجو با صاحب صنعت می‌تواند به کمک توسعه فعالیت اقتصادی کشور منجر شود، تصریح کرد: این جشنواره با هدف ایجاد ارتباط میان دانشجو و صاحبان صنایع اجرایی شده است تا به دانشجویان حس توانمندی دهد.

وی در پایان گفت: جشنواره ملی پایان‌نامه‌های سال دانشجویی نیز هم‌اکنون در حال برگزاری است که جشنواره امیرکبیر می‌تواند تکمیل‌کننده آن باشد؛ این در حالی است که جشنواره امیرکبیر در نظر دارد در حوزه پایان‌نامه‌های تقاضا‌محور نیز فعالیت کند.

 

برچسب: گروه استان ها ، صفحه ۱۰ ، شماره ۱۹۸۰https://smtnews.ir/direct/11639

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


روزنامه صمت

جستجو


  |