15 آذر، 1400

مشاور عالی فرمانده هوافضا مطرح کرد

تایید ایران‌خودرو در بازارهای داخلی و بین‌المللی

دسته‌بندی: صنعت

1400/7/4 11:27
مشاور عالی فرمانده هوافضا مطرح کرد

تایید ایران‌خودرو در بازارهای داخلی و بین‌المللی

دسته‌بندی: صنعت
11:27:00 1400/7/4

دستاوردهای همکاری مشترک صنعت هوافضا و بسیج مهندسان گروه صنعتی ایران‌خودرو در زمینه داخلی‌سازی قطعات خودرو، در نمایشگاه دفاع مقدس به نمایش گذاشته شد.

جانشین فرمانده قرارگاه قدر ثارالله سپاه پاسداران، در آیین افتتاح این نمایشگاه، با قدردانی از ایران‌خودرو در نمایش توانمندی‌های صنایع نظامی گفت: در آستانه چهل ویکمین سالگرد دفاع مقدس شاهد هم‌افزایی و همکاری میان ایران‌خودرو و نیروی هوافضای سپاه در راستای استفاده از توان داخلی هستیم.

دستاوردهای ارزشمند

سردار حسینی، جانشین فرمانده قرارگاه قدر ثارالله سپاه پاسداران افزود: با وجود تحریم‌های ظالمانه غرب، توانستیم در بسیاری از حوزه‌ها به خودکفایی برسیم. به‌گزارش ایکوپرس، وی تصریح کرد: ایران‌خودرو دستاوردهای ارزشمندی در حوزه تولید و توسعه محصولات جدید کسب کرده و نشان داده با استفاده از توان متخصصان کشور و ظرفیت‌های داخلی می‌توانیم روی پای خود بایستیم. سردار حسینی افزود: با این تعامل و انتقال تجریبات و استفاده بهتر از امکانات و پشتوانه‌های علمی موجود در کشور و شرکت‌های دانش‌بنیان، گام‌های بلندتری در خودکفایی برداشته خواهد شد.

جانشین فرمانده قرارگاه قدر ثارالله با اشاره به طرح واکسیناسیون کارکنان گروه صنعتی ایران‌خودرو و قطعه‌سازان، تاکید کرد: در کنار تولید و توسعه خطوط تولید توجه ویژه به ارتقای ایمنی و حفظ جان و سلامت کارکنان و خانواده آنها از دغدغه‌های مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو بوده که واکسیناسیون گسترده، سبب ایجاد آرامش خاطر برای آنها شده است.

توجه به توان داخلی راهگشای توسعه

مشاور عالی فرمانده هوافضا نیز در این آیین به ارتباط خوب صنعت خودرو با صنایع دفاعی اشاره کرد و گفت: دستاوردهای این همکاری که در نمایشگاه عرضه شده، نشان می‌دهد توجه به توان داخلی راه‌گشای توسعه خواهد بود و صنایع نظامی در همه حال همپای صنایع به‌ویژه صنعت خودرو کشور خواهد بود.

سردار اکبری افزود: گزارش‌های ارائه‌شده از سوی مدیرعامل ایران‌خودرو نشان از عزم و اراده این مجموعه برای توسعه همکاری دارد.

وی با بیان اینکه آماده توسعه همکاری با ایران‌خودرو هستیم، گفت: محصولات ایران‌خودرو در سراسر کشور و بازار خارجی از مقبولیت خوبی برخوردار است و با توجه به این گستره باید گام‌های بلندتری برای تولید قطعات باکیفیت‌تر و داخلی‌سازی شده برداشته شود.

مشارکت سپاه برای داخلی‌سازی قطعات

فرشاد مقیمی، مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو نیز در این مراسم با بزرگداشت هفته دفاع مقدس، گفت: با الگو قرار دادن فرهنگ جهاد، ایثار و شهادت تلاش کرده‌ایم تا در حوزه صنعت خودرو کشور با همکاری و مشارکت دانشکده هوافضای سپاه، گام‌های موثری در زمینه داخلی‌سازی قطعات برداریم. مقیمی با اشاره به سابقه همکاری با صنایع دفاعی کشور و منویات رهبر معظم انقلاب درباره بهره‌مندی از توان داخلی کشور و استقلال صنعتی، اظهارکرد: با هدف تحقق اهداف ترسیم‌شده در این حوزه، همکاری با صنایع دفاعی کشور شکل گرفت و بخشی از اهداف آن محقق شده و بخش دیگر نیز در آینده نزدیک به نتیجه خواهد رسید.مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو صنایع دفاعی را لبه تکنولوژی توصیف کرد و گفت: انتقال دانش از حوزه نظامی به سایر صنایع سبب ارتقا و رشد آن می‌شود و باید بتوانیم از ظرفیت‌های صنایع نظامی به‌خوبی استفاده کنیم و در این زمینه الگویی برای سایر صنایع باشیم.وی تصریح کرد: باید با بازخوانی فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی، این مسیر را برای رسیدن به اهداف عالی زنده نگه داریم؛ صنعتگران با روحیه جهادی قادر خواهند بود موانع را از مسیر پیش‌رو بردارند.مقیمی به حضور ایران‌خودرو در سال‌های دفاع مقدس در کنار رزمنده‌ها اشاره کرد و گفت: تقدیم ۱۱۴ شهید و ۸۶ جانباز از کارکنان ایران‌خودرو، نشان از حضور گسترده کارگران در خطوط مقدم جنگ تحمیلی داشته و ثابت کرده کارکنان ایران‌خودرو هم‌دوش مردم و رزمنده‌ها نقش مهمی در دفاع مقدس عهده‌دار بوده و به پشتیبانی نیروهای دفاعی کشور پرداخته‌اند.مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو ادامه داد: گام‌های مهمی برای توسعه و رشد صنعت خودرو برداشته‌ایم و با مشارکت و حمایت صنایع نظامی به‌دنبال تحقق کامل اهداف در حوزه داخلی‌سازی و خودکفایی هستیم. مقیمی از بهره‌برداری ماهانه دو پروژه توسعه‌ای از شهریور تا اسفند امسال خبر داد و گفت: در زمینه توسعه قوای محرکه و تولید موتور کم‌مصرف برنامه‌های مختلفی تدارک دیده‌ایم که یکی پس از دیگری به ثمر می‌نشینند.

تولید خودرو برقی

مقیمی در ادامه سخنان خود افزود: تولید محصول با کیفیت را مبنای فعالیت خود قرار داده‌ایم، توسعه خودروهای برقی نیز از دیگر پروژه‌های مهم ایران‌خودرو است. تارا اتوماتیک، دناپلاس مجهز به گیربکس ۶ سرعته نیمه‌اتوماتیک، رانا نیمه‌اتوماتیک و ارتقای موتورهای فعلی، بخشی از برنامه‌های توسعه‌ای ایران‌خودرو است.

 

برچسب: صنعت ، صفحه ۱۳ ، شماره ۱۸۹۳https://smtnews.ir/direct/2802

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


روزنامه صمت

جستجو


  |