05 تیر، 1401

بورس با این اقدام مجلس جان می گیرد!

دسته‌بندی: بورس

1401/1/20 12:09

بورس با این اقدام مجلس جان می گیرد!

دسته‌بندی: بورس
12:09:00 1401/1/20

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۱ گفت: اقدام مهم و به موقع در تعیین سقف قیمتی برای نرخ سوخت صنایع علاوه بر جلوگیری از تاثیر نوسانات قیمت بر تولید، انتظار مردم از دولت برای تقویت بازار سرمایه را محقق می کند.

رحیم زارع در خصوص تعیین سقف قیمتی برای نرخ گاز صنایع در لایحه بودجه ۱۴۰۱ گفت: با توجه به نوسانات قیمت سوخت در بازارهای جهانی و همچنین اتفاقات اخیر در اروپا به ویژه بحران اوکراین، کنترل قیمت سوخت سخت و غیرقابل پیش‌بینی شده است.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۱ افزود: اقدام مشترک دولت و مجلس در تعیین  سقف قیمتی برای نرخ گاز صنایع در تبصره ۱۴ لایحه بودجه ۱۴۰۱ از چند جهت حائز اهمیت است؛ این اقدام منجر به تقویت بازار سرمایه، حفظ و حمایت از تولید، فراهم کردن شرایط رقابتی در بازار و همچنین کاهش قیمت تمام شده محصولات تولیدی می‌شود.

عضو کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی گفت: با تعیین این سقف قیمتی انتظار مردم از دولت برای تقویت بازار سرمایه نیز محقق می شود، نوسانات بازار همواره به تولیدکنندگان ضربه می زند و انها همیشه دغدغه ای دارند که این نوسانات تا کجا ادامه یافته و چه زمان ثابت می شود لذا همواره با آینده مبهم و نامطمئن روبه‌رو هستند اما این پیش دستی منجر به آن شد که تولید کنندگان با شرایط بهتری به تولید ادامه دهند و شرایط رقابتی با توجه به محدودیت های فعلی کشور باید برای آنها فراهم شود.

زارع خاطر نشان کرد: عدم سقف گذاری برای قیمت سوخت صنایع منجر به زیان ده شدن صنایع و ارسال سیگنال های منفی به بازار سرمایه و خسارت سهامداران و مردم می شد، اما اقدام به موقع و مهم تأثیر مثبتی بر بازار سرمایه گذاشت

 

منبع: تسنیم

برچسب: بازار سرمایه ، سهامداران ، مجلسhttps://smtnews.ir/direct/16723

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


روزنامه صمت

جستجو


  |