15 آذر، 1400

بازدید از طرح آب‌شیرین‌کن ایدرو در ایلام

دسته‌بندی: صنعت

1400/7/6 11:07

بازدید از طرح آب‌شیرین‌کن ایدرو در ایلام

دسته‌بندی: صنعت
11:07:00 1400/7/6

طرح آب‌شیرین‌کن ایلام، یک طرح استراتژیک از نظر تامین آب است که از واردات سالانه میلیون‌ها دلار فیلترهای آب شیرین‌کن جلوگیری می‌کند. حجم این قرارداد بیش از ۵ هزار میلیارد ریال است که برای ۳۰۰ نفر به‌طور مستقیم و غیرمستقیم در شهرستان ایوان استان ایلام ایجاد اشتغال می‌کند.

در ادامه سیدرضا فاطمی‌امین، وزیر صنعت، معدن و تجارت در سفر به استان ایلام از طرح تولید فیلترهای آب شیرین‌کن در شهرستان ایوان ایلام بازدید کرد و از نزدیک در جریان روند پیشرفت و احداث این واحد برخوردار از فناوری‌های نوین قرار گرفت.

افزایش صادرات

وزیر صنعت، معدن و تجارت در این بازدید گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده طی ۶ ماهه دوم امسال ۵ میلیارد دلار تولیدات صنعتی داخلی بیش از سال گذشته صادر خواهد شد.

به‌گزارش ایدرونیوز، فاطمی‌امین همچنین تصریح کرد: برای حل مشکلات تولیدکنندگان از آغاز شهریور گروه ویژه‌ای برای فعال کردن واحدهای تعطیل و نیمه‌تعطیل تشکیل شده است.

ظرفیت تولید

به‌گفته محمد نوری‌امیری، معاون نوسازی و بهره‌برداری ایدرو پروژه تولید فیلترهای تصفیه آب از جمله طرح‌های ایدرو در مناطق کمتر برخوردار است که با مشارکت بخش غیردولتی و با پیشرفت ۴۵ درصدی در حال اجراست.

معاون ایدرو تصریح کرد: طبق برنامه انتظار می‌رود بخش رولینگ تا پایان سال به بهره‌برداری برسد.

وی میزان سرمایه‌گذاری کل پروژه را بیش از ۵ هزار میلیارد ریال و اشتغالزایی مستقیم آن ۱۵۰ نفر اعلام کرد. نوری‌امیری افزود: ظرفیت تولید این طرح در مجموع دو فاز برابر با ۱۲۰ هزار ماژول ممبران ۸ اینچ در سال است.

فیلترهای آب شیرین‌کن یا ممبران به روش اسمز معکوس از جمله فناوری‌های نوین جهانی در حوزه شیرین‌سازی آب است.

برآورد سرمایه‌گذاری و اشتغالزایی

مجمع عمومی عادی سالانه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران برای عملکرد سال مالی منتهی به اسفند ۱۳۹۹ با حضور نمایندگان وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت، نیرو، دفاع، اقتصاد، تعاون و سازمان برنامه‌وبودجه همچنین نمایندگان سازمان حسابرسی برگزار شد. 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیات‌عامل ایدرو با بیان گزارشی از عملکرد سازمان گسترش در سال ۱۳۹۹ اظهارکرد: ایدرو ۳۴ پروژه اصلی را در دست اجرا دارد که از این تعداد ۲۶ پروژه سرمایه‌گذاری با مبلغ برآوردی ۳۶۶ هزار میلیارد ریال و اشتغالزایی حدود ۱۱ هزار نفر است.

محسن صالحی‌نیا تصریح کرد: ایدرو همچنین متولی ۶ طرح وزارت صنعت، معدن و تجارت و مسئول پیشبرد آنها تعیین‌شده که طرح نوسازی ناوگان حمل‌ونقل درون‌شهری و برون‌شهری، تامین و توسعه هزار واگن باری، طراحی پلتفرم مشترک واگن مترو، ارتقای بهره‌وری از طریق بازسازی و نوسازی صنایع، حمایت از رسوخ فناوری‌های ایجادشده توسط شرکت‌های دانش‌بنیان و ایجاد مرکز پیاده‌سازی فناوری‌های انقلاب صنعتی چهارم در بخش صنعت را شامل می‌شود.

صالحی‌نیا توسعه فاز ۱۴ میدان گازی پارس‌جنوبی با حجم سرمایه‌گذاری حدود ۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار و اشتغالزایی حدود ۶ هزار نفر را از مهم‌ترین پروژه‌های ایدرو در حـوزه پیمانکاری عمـومی بـرشمرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت طرح ایجاد و توسعه مجتمع‌های تولید صادرات‌گرا در سواحل جاسک تا گواتر را به‌عنوان دیگر فعالیت‌های ایدرو یاد کرد و گفت: براین اساس، تخصیص اعتبار ۱۱۸۵ میلیارد ریالی، منجر به بهره‌برداری از ۱۲ طرح با حجم مجموع سرمایه‌گذاری ۲ هزار و ۲۹۹ میلیارد ریالی و اشتغالزایی حدود ۳۵۰ نفر در منطقه محروم جاسک تا گواتر شده است.

در این نشست همچنین گزارش سازمان حسابرسی کشور به‌عنوان بازرس قانونی و حسابرس مستقل قرائت شد و صورت‌های مالی تلفیقی ایدرو و شرکت‌های تابعه موردتایید قرار گرفت.

 

برچسب: صنعت ، صفحه ۱۳ ، ایدرو ، شماره ۱۸۹۴https://smtnews.ir/direct/2939

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


روزنامه صمت

جستجو


  |