28 دی، 1400

افت طولاتی مدت بورس طی هفته های متمادی!

دسته‌بندی: بورس

1400/10/24 19:55

افت طولاتی مدت بورس طی هفته های متمادی!

دسته‌بندی: بورس
19:55:00 1400/10/24

در ۱۵ روز کاری پیاپی در سه هفته اخیر خالص ارزش تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بورس تهران منفی بود. در مجموع ۴ هزار و ۳۵۱ میلیارد تومان نقدینگی حقیقی از بازار سهام خارج شده است.

در سومین هفته کاری دی ماه موج خروج سرمایه حقیقی از بورس ادامه داشت و برای هفتمین هفته پی در پی شاهد خروج نقدینگی حقیقی بودیم و در پایان هفته رکورد ۱۵ روز پیاپی ثبت شد.

در ‌هفته اخیر باز هم بورس با خروج نقدینگی حقیقی مواجه بود اما میزان آن نسبت به هفته پیشین کاهش یافت. بورس در شرایطی به استقبال معاملات روز شنبه رفت که روز چهارشنبه پیش از آن، دهمین روز خروج پول حقیقی ثبت شده بود. روز شنبه ۲۵۹ میلیارد تومان نقدینگی حقیقی از بورس خارج شد و روز یکشنبه این رقم به ۵۳۶ میلیارد تومان افزایش یافت.

خروج پول حقیقی روز دوشنبه ادامه پیدا کرد اما نسبت به روز قبل کاهش داشت. در این روز ۲۷۴ میلیارد تومان نقدینگی حقیقی از بازار خارج شد. این رقم در روز سه‌شنبه به ۱۵۲ میلیارد تومان کاهش یافت و روز چهارشنبه به ۱۰۰ میلیارد تومان، رسید. بنابراین در سه روز کاری آخر هفته روند خروج نقدینگی نزولی بود.

در مجموع ۵ روز کاری هفته هزار و ۳۲۱ میلیارد تومان نقدینگی حقیقی از بازار سهام خارج شد و میانگین روزانه خروج پول حقیقی ۲۶۴ میلیارد تومان بود که نسبت به هفته پیشین کاهش ۱۷ درصدی داشته است.

در ۱۵ روز اخیر ۴ هزار و ۳۵۱ میلیارد تومان نقدینگی حقیقی از بازار سهام خارج شده که میانگین روزانه آن ۲۹۰ میلیارد تومان است.

فملی؛ رکورددار خروج پول حقیقی

در هفته اخیر سهام فملی (شرکت ملی صنایع مس ایران) بیشترین خروج پول حقیقی را داشت. از روز چهاشنبه هفته پیشین تا روز چهارشنبه هفته اخیر در ۶ روز کاری پی در پی فملی در صدر جدول خروج پول حقیقی قرار داشت.

روز چهارشنبه ارزش خالص تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی فملی ۱۹ میلیارد تومان بود و روز شنبه این رقم به ۳۲ میلیارد تومان رسید. روز یکشنبه فملی با ۶۰ میلیارد تومان خروج پول حقیقی مواجه بود و روز دوشنبه نیز ۲۶ میلیارد تومان نقدینگی حقیقی خارج شد. تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی فملی در دو روز پایانی هفته ۱۳ و ۲۱ میلیارد تومان بود تا در مجموع ۶ روز کاری ۱۷۱ میلیارد تومان پول حقیقی از سهام فملی خارج شده باشد.

منبع: اقتصاد نیوز

 

برچسب: بورس ، سهام ، بازار سرمایه ، نقدینگی ، شاخص ، سهام فملیhttps://smtnews.ir/direct/11587

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


روزنامه صمت

جستجو


  |