05 تیر، 1401

آرد نانوایی ها یارانه ای می شود

دسته‌بندی: تجارت و بازار

1401/2/17 12:11

آرد نانوایی ها یارانه ای می شود

دسته‌بندی: تجارت و بازار
12:11:00 1401/2/17

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی گفت: در فرآیند هوشمندسازی یارانه‌ها وزارت جهاد کشاورزی طبق روال گذشته با همان فرآیند شفاف، ساده و روان، آرد نانوایی‌ها را تامین خواهد کرد.

محمد قربانی افزود: وزارت جهاد کشاورزی همراه این طرح، اقدامات تأمین آرد را بر عهده خواهد داشت و به عملیاتی کردن نظام هوشمند‌سازی توزیع یارانه‌ها کمک خواهد کرد تا چرخه فساد را انشاء الله کاهش دهد و به حداقل مقدار خود برساند.
وی با بیان اینکه بر اساس ارقامی موجود، هم اکنون تقریباً ۲۵۰ هزار تن قاچاق آرد انجام می‌شود، گفت: بر اساس گزارش نیروی انتظامی، قاچاق آرد در سال ۱۴۰۰ نسبت به ۱۳۹۹ رشد ۲۰۰ درصدی داشته است.
قربانی افزود: با اجرای این طرح و ارتقاء بهره‌وری در واحدهای نانوایی، جلوی ضایعات حدود ۳۰ درصدی نان گرفته می‌شود و نانوایی‌ها هم با توجه به شرایط جدید تلاش می‌کنند که جلب مشتری داشته باشند.
معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی افزود: روال همان روال سابق است، چون اختلالی در تأمین وجود ندارد و فرآیند تخصیص آرد کاملاً روان و مورد رضایت نانوایان است.
قربانی با بیان این که تاکنون هیچ گونه نارضایتی از تامین نشدن آرد ثبت نشده، گفت: در صورت وجود هر گونه نارضایتی، از طریق اتحادیه‌ها و واحدهای استانی بلافاصله به ما انتقال داده می‌شود.
وی افزود: تغییر بزرگی است، اما چون زیرساخت‌های اطلاعاتی آن فراهم شده و اغناء‌سازی اطلاعاتی مردم هم توسط دست اندرکاران به ویژه وزارت امور اقتصادی و دارایی انجام شده و پیوست اجتماعی تدبیر شده و مباحث فنی و توجیه نانواها و اتحادیه‌ها صورت گرفته، عملاً با اجرای طرح و آسیب شناسی که از نقاط قوت و ضعف انجام خواهد شد ما امید به موفقیت صد درصدی طرح داریم.
قربانی درباره اجرای این طرح در استان زنجان گفت: استانداری زنجان مجری این طرح در استان است و کل مدیریت و توجیه و اطلاع رسانی‌ها بر عهده استانداری است، ولی با توجه به زمانی که در اختیار بوده به نظرم توجیه کامل انجام شده و ان شاء الله با این اتفاقی که رقم خواهد خورد بتوانیم هدفمندسازی یا هوشمندسازی نظام توزیع یارانه را در نقطه یا حلقه آخر داشته باشیم که تغییری به نفع مردم باشد.

 
منبع: بازار

برچسب: یارانه ، گرانی ، نان ، اردhttps://smtnews.ir/direct/18234

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


روزنامه صمت

جستجو


  |