۱۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در همدان

سید سعید شاهرخی، استاندار همدان در آیین آغاز عملیات اجرایی مجتمع دامپروری ۶ هزار راسی ملایر با اشاره به ۶۳ طرح با ارزش ۱۰ هزار میلیارد تومان در استان همدان تعریف شده است، عنوان کرد: این حجم از سرمایه‌گذاری حاصل وفاق و همدلی در مجموعه استان است و همه ما به یک هدف مهم آن هم خدمت به مردم و دوری از حواشی فکر می‌کنیم.

وی افزود: با پیگیری‌های انجام شده شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی(شستا) ۶ طرح بزرگ اقتصادی را با حجم سرمایه‌گذاری بیش از یک‌هزار میلیارد تومان در این استان سرمایه‌گذاری می‌کند که در سال‌های گذشته بی‌سابقه است.

استاندار همدان خاطرنشان کرد: همدان در سالیان گذشته بهره زیادی از سرمایه‌گذاری‌های شرکت شستا نبرده بود که با سرمایه‌گذاری و اجرای این تعداد طرح، تا حدود زیادی عقب‌ماندگی این استان را در سال‌های گذشته جبران خواهد کرد.

شاهرخی توجه به معیشت مردم، تولید و اشتغال را از اولویت‌های نخست استان دانست و افزود: تمام وقت خود و مجموعه استان را صرف این هدف مهم کرده‌ایم تا بتوانیم خدمتی صادقانه به مردم ارایه دهیم.

وی ادامه داد: با توجه به شیوع ویروس کرونا، طبق تاکیدات رییس جمهوری حفظ سلامت مردم نیز در دستور کار است.

استاندار همدان با اشاره به هجمه‌های دشمنان علیه نظام جمهوری اسلامی و ملت ایران تاکید کرد: مردم همواره در کنار مسوولان جلوی یاوه‌گویی‌های آمریکا و صهیونیست ایستاده است و با مقاومت تمامی نقشه‌های شوم دشمنان را نقش بر آب کرده‌اند.

شاهرخی گفت: امروز با وجود اعمال فشارها و تحریم‌های ظالمانه، شرکت سرمایه‌گذاری شستا بیش از یک‌هزار میلیارد تومان طرح فقط در استان همدان اجرا می‌کند.

وی اظهار داشت: جای جای استان همدان به مثابه یک کارگاه بزرگ عمرانی، کار و فعالیت در جریان است و طرح‌های بزرگ همچون پتروشیمی همدان در دست اجرا است که تا یک‌ماه آینده راه‌اندازی می‌شود.

استاندار همدان از تلاش‌ها و پیگیری‌های فرماندار ویژه ملایر و نمایندگان مجلس در اجرایی شدن طرح‌های بزرگ اقتصادی در این شهرستان قدردانی کرد و گفت: به واسطه این جدیت و تلاش، حجم سرمایه‌گذاری در این شهرستان چندین برابر شده و ملایر یکی از شهرستان‌های پیشرو استان در امر سرمایه‌گذاری است.

شاهرخی فرهنگ بالا را از ویژگی‌های منحصر به فرد مردم این شهرستان دانست و افزود: در تامین زمین، آب و صدور مجوزهای لازم برای اجرای دامپروری ۶ هزار راسی شستا مشکلی در ملایر نداشتیم و این نشان از فرهنگ بالا و همراهی مردم این منطقه دارد.

وی همچنین از همراهی مردم استان همدان با دولت قدردانی کرد و گفت: این همراهی مردم موجب سرعت بخشیدن به روند اجرایی طرح‌ها در سطح استان شده است


چاپ