مشکلات مالی، گریبانگیر صنایع تبدیلی فارس

گروه استان‌ها: استان فارس بیش از ۱۲ درصد از مواد غذایی کشور را تامین می‌کند. این استان در زمینه تولید فرآورده‌های لبنی و گوشتی با سرمایه‌گذاری‌های انجام شده، بخش مهمی از نیاز کشور و نیز خارج از کشور را تامین می‌کند.

همچنین استان فارس با تولید بیش از ۱۶ درصد گوجه‌فرنگی و ممتاز بودن در محصولاتی مانند گندم، ذرت، دانه‌های روغنی، خرما، مرکبات، انجیر و چغندر قند در کشور دارای ظرفیت بالایی برای صنایع تبدیلی و فرآوری از محصولات غذایی است اما به شایستگی از ظرفیت‌های این استان استفاده نمی‌شود و با وجود اینکه ۱۴ درصد از صنایع این استان را صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی شکل می‌دهند در حوزه صنایع تبدیلی با مشکلات و چالش‌هایی مواجه است.
مانند بسیاری از دیگر استان‌های کشور، استان فارس نیز با معضل کمبود صنایع بسته‌بندی روبه‌رو است و صنایع تبدیلی در این استان مجهز به فناوری‌های مدرن و به‌روز نیست. درحالی که فارس با ضرورت افزایش سهم صادرات مواد غذایی در صادرات غیرنفتی مواجه است، در صادرات محصولات فرآوری شده و تبدیلی مواد غذایی خود با معضلاتی همچون بی‌توجهی به تقاضای بازار و کمبود تبلیغات در بازارهای جهانی روبه‌روست.
آن‌طور که یکی از مدیران جهاد کشاورزی فارس می‌گوید، سالانه ۸ میلیون تن از محصولات کشاورزی فارس معادل ۶۱ درصد محصولات استان، فرآوری می‌شود، همچنین سالانه به‌طور متوسط ۱۳ میلیون تن محصولات زراعی، باغی، دامی و شیلات در استان تولید می‌شود.
به گفته جمال رازقی، رییس کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایی فارس، این استان با رقمی بیش از ۱۲ میلیون تن محصولات کشاورزی در کشور، مقام نخست را دارد، از سوی دیگر استان فارس با داشتن ۴۲۰ واحد صنعتی غذایی، دارنده مقام هشتم کشور در صنایع تبدیلی است.
این آمار و ارقام در شرایطی بیان می‌شود که صنایع تبدیلی استان فارس با چالش‌های متعددی روبه‌روست. رازقی شرایط حاکم بر فضا و قوانین موجود در بخش صنایع غذایی استان فارس را یکی از عوامل مهم موفق نبودن رشد و توسعه این بخش می‌داند و می‌افزاید: مهم‌ترین مشکل این واحدها، مسائل مربوط به تامین مالی است و به‌جرات می‌توان گفت که بانک‌ها سدی برای رشد این واحدها شده‌اند.
وی مالیات بر ارزش‌افزوده را یکی دیگر از مسائل واحدهای صنایع تبدیلی دانسته و می‌گوید: مطابق مصوبات مجلس شورای اسلامی، صنایع تبدیلی جزئی از بخش کشاورزی است و باید از تمام معافیت‌های مالیاتی که بر بخش کشاورزی حاکم است، استفاده کند.
از سوی دیگر فریدون فرقانی، رییس اتاق بازرگانی شیراز می‌گوید: آمارهای مستدلی در رابطه با ورود کالاهای قاچاق در صنایع غذایی وجود دارد که بسیار نگران‌کننده است و موجب تعطیلی بسیاری از واحدهای تولیدی در استان فارس شده به همین دلیل قرار است کارگروهی برای بررسی علل تعطیلی کارخانه‌های صنایع غذایی تشکیل شود.
 به گفته مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل استانداری فارس، این استان حدود ۱۲ درصد مواد غذایی کشور را تامین می‌کند بنابراین، صنایع تبدیلی استان نیازمند توجه بیشتر است و باید با شناسایی مشکلات بتوان آنها را حل‌وفصل کرد.
حیدر عالیشوندی از غیرفعال شدن ۱۷۰۰ واحد از میان ۴ هزار واحد تولیدی استان خبر می‌دهد و می‌گوید: این امر نتیجه مشکلات موجود در بخش اقتصادی است که برخی از آنها از تصمیم‌گیری‌های غیرقانونی در دولت‌های قبل ناشی شده و برخی نیز به علت تحریم‌های ظالمانه دولت‌های غربی است.
علی همتی، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان فارس نیز در بیان مشکلات صنایع تبدیلی استان فارس می‌گوید: کمبود صنایع بسته‌بندی و تبدیلی با فناوری روز برای صادرات و توجه نکردن به تقاضای بازار و کمبود تبلیغات در بازارهای جهانی برای محصولات تولیدی ایرانی و نبود شناخت از سلایق و نیازهای بازار (در طرح و رنگ) ازجمله مسائلی است که می‌طلبد با همکاری مسئولان و کارشناسان اقتصادی و استادان دانشگاه این مشکل مرتفع شود.
به گفته وی، ازجمله راهبردهای بخش تولیدات صنعتی و غذایی استان، تمرکز بر صنایع مواد غذایی، آشامیدنی و دارویی است و سهم صنایع غذایی از کل صنعت استان به‌طور متوسط ۲۰ درصد است. آن‌طور که مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان فارس می‌گوید، صادرات صنایع غذایی استان از سال‌های ۸۷ تا ۹۱ دارای فراز و فرود بوده اما در دو سال گذشته روند صعودی داشته است.
تامین نشدن پایدار مواد اولیه مورد نیاز غذایی از بخش کشاورزی، افزایش قیمت تمام‌شده محصولات کشاورزی، سیاست‌های تنظیم بازار داخلی، کمبود نقدینگی در واحدهای تولیدی، صادراتی و کاربرد فناوری قدیمی در صنایع غذایی، ازجمله مشکلاتی است که مدیرکل صنعت، معدن و تجارت فارس، آنها را به عنوان موانعی سر راه تولید بر می‌شمرد.
او معتقد است: برنامه‌ریزی کلان پایدار در بخش کشاورزی، ارتقای فناوری تولید و بسته‌بندی، اعمال مدیریت در زمینه کاهش هزینه‌های تولید و رقابت در بازارهای جهانی، نشان(برند)سازی صنایع غذایی در بازارهای جهانی و تامین تسهیلات صادراتی ارزانقیمت، ازجمله راهکارهای ارتقای صنایع تبدیلی و غذایی استان فارس است.


چاپ