تحصیلکرده‌های یزدی در صف اشتغال صنعتی

گروه استان‌ها: گرچه حبیب‌الله کارگر، مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان یزد اعلام کرده استان یزد با کمبود نیروی انسانی متخصص مواجه شده اما مسئولان این استان می‌گویند که یزد یکی از استان‌هایی است که بیشترین نیروی تحصیلکرده و متخصص را به نسبت جمعیت خود دارد.

آنها معتقدند نه‌تنها استان یزد با کمبود نیروی متخصص مواجه نیست بلکه نیروهای تحصیلکرده در این استان به حدی است که فرصت شغلی مناسب برای تمامی آنها در این استان وجود ندارد. استان یزد نیازمند تاسیس واحدهای صنعتی بیشتر و مدرن‌تر است تا بتواند از این سرمایه ارزشمند به خوبی بهره ببرد و مشکل اشتغال را نیز حل کند. ظاهرا کسب و کارهای سنتی دیگر پاسخگوی نیاز نیروهای تحصیلکرده نیستند و مسئولان استان یزد باید در اندیشه ایجاد صنایعی با فناوری بالا و ایجاد اشتغال‌های مدرن و درخور نیروهای تحصیلکرده خود باشند تا به وسیله آن هم از مهاجرت نیروهای جوان خود به دیگر استان‌ها جلوگیری کرده و هم در جهت رشد و شکوفایی اقتصادی این استان حرکت کنند.
یکی از مشکلات عمده کشور ما نداشتن همگامی و همراهی دانشگاه‌ها با صنعت است. فارغ التحصیلان رشته‌های صنعتی کمترین آشنایی با کارهای عملی و حرفه‌ای در رشته خود ندارند و تنها دروس نظری و مبانی تئوریک رشته خود را در دانشگاه یاد می‌گیرند. نبود واحدهای عملی مرتبط با رشته دانشجویان در دانشگاه‌های کشور سبب شده تا فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها به نیروی متخصص و کاردان در رشته خود تبدیل نشوند و در بازار کار و واحدهای صنعتی و تولیدی کارآیی لازم را نداشته باشند. همین مشکل سبب شده روزبه‌روز بر تعداد فارغ‌التحصیلان بیکار در ایران افزوده شود. فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها برای تخصص یافتن در رشته خود باید در دوره‌های فنی شرکت کنند یا جهت توانمندسازی خود به‌کارآموزی در واحدهای صنعتی بپردازند.
استان یزد نیز از این قاعده مستثنا نیست و ظاهرا تحصیلکرده بودن نیروهای جوان این استان نتوانسته نیروهای متخصص و کاردان در رشته‌های صنعتی را تامین کند. در عین حال استان یزد نیز در ایجاد صنایع مرتبط و مناسب با توانایی‌های نیروهای تحصیلکرده و زبده ناتوان بوده و یکی از دلایل وجود نیروهای تحصیلکرده بیکار در یزد، نبود واحدهای صنعتی کافی و مناسب در این استان است. همین امر سبب شده بسیاری از جوانان تحصیلکرده در استان یزد بار سفر ببندند و به شهرهای دارای صنایع با فناوری بالا و واحدهای صنعتی بیشتر کوچ کنند. پیش از این حبیب‌الله کارگر، مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان یزد، یکی از مشکلات صنایع استان یزد را کمبود نیروی انسانی متخصص اعلام کرده بود. او در جلسه هم‌اندیشی بسیج کارگری استان یزد با اشاره به ماموریت‌ها و رسالت‌های فنی و حرفه‌ای اظهار کرد: یکی از اصلی‌ترین ماموریت‌های فنی و حرفه‌ای، توانمندسازی نیروی کار است. آموزش مهارت‌های مختلف در حوزه صنایع از نیازهای اصلی استان یزد است و در برنامه‌ریزی‌های فنی و حرفه‌ای نیز در اولویت قرار گرفته است. توانمندسازی نیروی کار در صنعت استان یزد ضروری است. اغلب صنایع استان اکنون با کمبود نیروی متخصص مواجه هستند و نیاز آنها باید برطرف شود تا چرخ صنعت در این استان به درستی بچرخد.
در همین رابطه، محمدصالح جوکار نماینده استان یزد در مجلس به صمت می‌گوید: این گفته که استان یزد با کمبود نیروی انسانی متخصص مواجه است اغراق‌آمیز به نظر می‌رسد. بسیاری از بیکاران استان یزد فارغ‌التحصیل دانشگاه‌ها هستند.
مشکل عمده فارغ‌التحصیلان دانشگاهی آن است که دانشگاه‌ها در تربیت منابع انسانی خود اغلب به آموزش عملی توجه نکرده و به نیازهای تولیدی کشور به‌ویژه در حوزه صنعت بی‌توجهی می‌کنند.
او می‌افزاید: این امر به دلیل نبود ارتباط مفید و مناسب میان دانشگاه‌ها و حوزه صنعت در کشور است. نیروهای انسانی ما پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه به دلیل نبود آموزش‌های عملی در دانشگاه‌ها با فعالیت‌های عملی در صنعت آشنایی کافی ندارند. اگر دانشگاه‌ها با حوزه صنعت همکاری کرده و دروس عملی را در برنامه‌های درسی رشته‌های صنعتی خود بگنجانند، مشکل اشتغال از یکسو و ازسوی دیگر کمبود نیروی متخصص رفع می‌شود.


تحولات صنعتی یزد و نیاز به نیروی متخصص
محمدرضا تابش، نماینده استان یزد در مجلس نیز در باره خبرهای کمبود نیروی انسانی متخصص در استان یزد به صمت می‌گوید: باید به آمار استناد شود. ممکن است مشکل کمبود نیروی متخصص در استان یزد وجود داشته باشد.
استان یزد از جمله استان‌هایی است که مردم آن تحصیلات عالیه دارند.
در گذر تحولات دو دهه اخیر، استان یزد به یک استان صنعتی مبدل شده و صنایعی مانند صنعت فولاد، صنایع نساجی و صنعت کاشی از جمله صنایعی هستند که استان یزد در آنها حرفی برای گفتن دارد. او می‌افزاید: ممکن است دایر شدن این قبیل صنایع در استان سبب به وجود آمدن خلأها و کمبودهایی از جانب نیروی متخصص شده باشد.
برای قضاوت صحیح در این باره باید به آمارهای معتبر مرکز آمار استناد شود. ممکن است در برخی از حوزه‌های صنعتی با کمبود نیروی متخصص در استان یزد مواجه باشیم اما در بسیاری از صنعت‌ها نیز این استان دارای نیروهای زبده و کاردان فراوانی است.
ازسوی دیگر محمدحسن راسخی‌نژاد، دبیرخانه صنعت و معدن استان یزد به صمت می‌گوید: نه تنها کمبود نیروی متخصص در استان یزد وجود ندارد بلکه این استان با مازاد نیروی متخصص نیز مواجه است. ممکن است در زمینه‌هایی مانند کارهای یدی و وجود کارگران ساده دچار کمبود نیرو شده و با استفاده از نیروهای کارگری مهاجر جبران شود اما در مورد نیروی متخصص تا به حال خبری مبنی‌بر تایید این موضوع به گوش من نرسیده و بسیار بعید می‌دانم در حوزه نیروهای انسانی متخصص با کمبود نیرو مواجه باشیم.
او اظهار می‌کند: بیشتر افراد بیکار در استان یزد تحصیلکرده هستند و نه تنها در حوزه نیروی تحصیلکرده استان یزد با هیچ کمبودی مواجه نیست بلکه استان یزد در تامین مشاغل مناسب با این نیروها دچار مشکل شده است.


چاپ