عرضه ۳۹ هزار تن وکیوم باتوم در تالار نقره‌ای

براساس این گزارش در این روز و در تالار فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی، ۱۲ هزار تن وکیوم باتوم شرکت پالایش نفت بندرعباس، ۱۰ هزار تن وکیوم باتوم شرکت پالایش نفت اصفهان، ۶ هزار تن وکیوم باتوم شرکت پالایش نفت تهران، ۷ هزار تن وکیوم باتوم شرکت پالایش نفت تبریز و ۴ هزار تن وکیوم باتوم شرکت پالایش نفت شیراز روی تابلوی عرضه رفت.
گروه قیر نیز شاهد عرضه ۵۵ هزار و ۸۰۰ تن انواع قیر ۶۰۷۰، قیر ۸۵۱۰۰، ام۲۵۰سی و امولسیون بود. دیگر عرضه‌های این روز تالار فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی، ۲۳ هزار تن لوب کات، ۲۴۶۰ تن ماده پتروشیمی و ۴۸۰۰ تن گوگرد بود.


گفتنی است، ۶۱۴۰ تن انواع قیر و ۲ هزار تن گوگرد کلوخه روانه تالار صادراتی شد.
این گزارش همچنین حاکی است، در این روز و در تالار محصولات صنعتی و معدنی، ۴ هزار تن مس کاتد شرکت ملی صنایع مس ایران با قیمت پایه ۱۸۱ هزار و ۹۰۵ ریال راهی تالار محصولات صنعتی و معدنی شد. این شرکت همچنین ۳۵۰۰ تن مس مفتول را با قیمت پایه ۱۸۸ هزار و ۹۰۵ ریال عرضه کرد. از دیگر محصولات عرضه‌شده شرکت ملی صنایع مس ایران در این روز می‌توان به ۲۰ هزار تن انواع مس کم‌عیار، ۲۰۰ تن سولفور مولیبدن و ۱۲ تن کنسانتره فلزات گرانبها اشاره کرد. علاوه بر این، ۲۷۰ تن مس مفتول شرکت صنایع تولیدی دنیای مس کاشان عرضه را با قیمت پایه ۱۸۹ هزار و ۴۵۵ ریال تجربه کرد.
تالار محصولات صنعتی و معدنی همچنین شاهد عرضه ۳ هزار تن شمش هزارپوندی ۹۹/۷۵مجتمع آلومینیوم هرمزگان با قیمت پایه ۶۳ هزار و ۶۱۰ ریال بود. شرکت ذوب‌آهن اصفهان نیز با ۱۱۰۰ تن سبد میلگرد۳ آ-۱۴-۲۸ و ۶۶۰ تن سبد میلگرد مخلوط در تالار محصولات صنعتی و معدنی حضور یافت. گفتنی است، در این روز و در تالار محصولات کشاورزی، ۱۱ هزار تن شکرسفید، ۴ هزار تن گندم دروم، ۲۰۹۰ تن ذرت دانه‌ای و یک‌هزار تن برنج وارداتی عرضه شد. شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران از دیگر عرضه‌کنندگان این روز بورس کالای ایران بود که ۶۰۰ تن ضایعات فلزی، ۴۰ تن تراورس چوبی فرسوده و ۴/۹تن بشکه خالی را روانه بازار فرعی کرد. براساس این گزارش، در این روز و در مجموع، حدود ۱۸۷ هزار تن انواع کالا در بازار فیزیکی و فرعی بورس کالای ایران عرضه شد.

 


گفتنی است این روزها فعالان بازار پتروشیمی در انتظار انتشار اخبار مربوط به مذاکرات هسته‌ای و همچنین اعلام قیمت‌های جدید محصولات پتروشیمی از سوی شرکت ملی صنایع پتروشیمی هستند؛ از این‌رو خریداران بیش از هر زمان دیگری با احتیاط وارد معاملات می‌شوند. فعالان بازار پتروشیمی معتقدند؛ در فهرست اعلامی شرکت ملی صنایع پتروشیمی بیشتر محصولات پتروشیمی برای هفته جاری با افت قیمت‌ها روبه‌رو خواهند شد. جواد موسوی، مدیر کالایی کارگزاری اطمینان سهم در این‌باره به پایگاه خبری بورس کالای ایران گفت: گرچه اطمینان نسبت به افت قیمت‌ها شدت گرفته، اما میزان کاهش قیمت‌ها مشخص نیست، از این‌رو باید در انتظار اعلام قیمت‌ها و میزان تغییرات آن ماند و سپس درباره ورود به مبادلات تصمیم گرفت. وی در ادامه با اشاره به اینکه بیشتر فعالان این حوزه در انتظار اعلام نتایج مذاکرات هم هستند، خاطرنشان کرد: درحال حاضر ترس از افت قیمت‌ها و خواب سرمایه سبب شده بیشتر معامله‌گران با احتیاط بیشتری وارد معاملات محصولات پتروشیمی شده و نسبت به آینده نگران باشند. مدیر کالایی کارگزاری اطمینان سهم به کاهش حجم تولید در هفته‌های اخیر اشاره کرد و گفت: درحال حاضر حجم تولید و میزان مصرف مواد کاهش یافته است، اما انتظار می‌رود با نزدیک شدن به کف قیمتی، حجم خرید محصولات پتروشیمی نیز افزایش یافته و شاهد تزریق رونق اندک به بازار محصولات پتروشیمی باشیم.


چاپ