رشد نرخ طلا با آغاز سال نو میلادی

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران، افزایش نرخ اونس جهانی و نرخ دلار و همچنین آغاز سال نو میلادی را از عمده دلایل تاثیرگذار بر رشد نرخ طلا و سکه عنوان کرد.

به گزارش صمت، ابراهیم محمدولی با اشاره به افزایش نرخ طلا و سکه طی یک ماه و نیم گذشته اظهار کرد: افزایش نرخ طلا در نیمه دوم سال طبیعی است اما از طرفی افزایش نرخ بنزین و تاثیر آن بر نرخ دلار و همچنین رشد بهای اونس جهانی با آغاز سال نو میلادی باعث شده که این روزها بعد از ماه‌ها ثبات در نرخ طلا، شاهد رشد چشمگیر آن باشیم.
محمدولی با اشاره به اینکه تقاضا برای طلا و سکه کاهش یافته است، بیان‌کرد: در زمان نوسان نرخ تقاضا هم برای طلا و سکه کاهش می‌یابد بنابراین درخواست ما از بانک مرکزی این است که مثل ماه‌های گذشته نرخ ارز را کنترل کنند چراکه در غیر این صورت شاهد افزایش نرخ طلا خواهیم بود.
تقاضا برای ارز به خاطر سال جدید میلادی بالاست
او درباره روند حرکت بازار طلا تا پایان هفته گفت: از آنجاکه فعلا تقاضا برای ارز به خاطر سال جدید میلادی بالاست، به نظر می‌رسد روند فعلی نرخ طلا و سکه تا پایان هفته ادامه‌دار باشد.
در همین زمینه محمد کشتی‌آرای نائب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تاکید کرد: بعد از گذشت مدتی از آغاز سال جدید میلادی و فروکش کردن تقاضا برای ارز، نرخ طلا و سکه دوباره ارزان خواهد شد.
بر این اساس در بازار امروز، نرخ هر قطعه سکه تمام طرح امامی به چهار میلیون و ۶۲۰ و سکه طرح قدیم به چهار میلیون و ۶۱۵هزار تومان رسید که نسبت به پنجشنبه هفته گذشته حدود ۲۰هزار تومان گران شده است.
همچنین نیم سکه امروز با نرخ دو میلیون و ۳۸۰، ربع سکه یک میلیون و ۴۵۰ و سکه یک گرمی ۹۱۰هزار تومان دادوستد می‌شود؛ بهای طلای ۱۸عیار نیز با حدود ۴هزار تومان افزایش در بازار امروز به گرمی ۴۷۲ هزار و ۴۰۰ تومان رسید.
لازم به ذکر است، نرخ طلا بعد از افزایش نرخ بنزین یعنی ۲۵ آبان ماه تا کنون حدود ۵۳ هزار تومان و نرخ سکه امامی در این مدت حدود ۵۰۰هزار تومان گران شده است.
منبع: اقتصاد آنلاین


چاپ