سران قوا تصمیمی گرفته‌اند و باید اجرا شود

رهبر معظم انقلاب اسلامی با بیان اینکه گفته بودم اگر سران سه قوه تصمیم بگیرند از آن حمایت می‌کنم، فرمودند:

سران قوا به پشتوانه کارشناسی تصمیمی گرفته‌اند و طبعا باید اجرا شود. به گزارش ایرنا، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای صبح روز گذشته در ابتدای درس خارج فقه درباره مسائل پیش آمده پس از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت فرمودند: قبل از اینکه بحث را شروع بکنیم من عرض کنم که در این یکی دو روز حوادثی به‌دنبال مصوبه سران کشور، سران قوا اتفاق افتاد. دیشب پریشب در برخی از شهرهای کشور متاسفانه مشکلاتی هم درست شد؛ تعدادی جان باختند و مراکزی تخریب شد. از این کارها هم در این یکی دو روزه شد.
 رهبر معظم انقلاب اسلامی گفتند: چند نکته را باید توجه داشت اولا وقتی چیزی مصوبه سران کشور است آدم باید با چشم خوش‌بینی به‌آن نگاه کند. بنده در این کار سررشته ندارم، یعنی تخصص این کار را ندارم گفتم به همه آقایان چون نظرات کارشناس‌ها هم در این قضیه بنزین مختلف است.
ایشان اضافه کردند: بعضی‌ها آن را لازم و واجب می‌دانند و بعضی‌ها مضر می‌دانند؛ بنابراین من هم که صاحب نظر نیستم در این قضایا گفتم من صاحب‌نظر نیستم لکن اگر سران سه قوه تصمیم بگیرند من حمایت می‌کنم. من این را گفتم، حمایت هم می‌کنم.
رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: سران قوا به پشتوانه کارشناسی تصمیمی برای کشور گرفته‌اند، باید به آن تصمیم عمل شود؛ این یک نکته. نکته دوم اینکه یقینا بعضی از مردم از این تصمیم یا نگران و یا ناراحت می‌شوند و یا به ضرر ایشان است و یا خیال می‌کنند به ضررشان است. به هر تقدیر ناراضی می‌شوند لکن آتش زدن به فلان بانک این کار مردم نیست کار اشرار است؛ کار اشرار است این را باید توجه داشت.
ایشان خاطرنشان کردند: در چنین حوادثی معمولا اشرار، کینه‌ورزان، انسان‌های ناباب وارد میدان می‌شوند. گاهی بعضی از جوان‌ها هم از روی هیجان با اینها همراهی می‌کنند و این جور مفاسد را به بار می‌آورند. این مفاسد هیچ مشکلی را درست نمی‌کند جز اینکه علاوه بر هر مشکلی که هست ناامنی را هم اضافه می‌کند.
 رهبر معظم انقلاب افزودند: ناامنی بزرگ‌ترین مصیبت برای هر کشور و جامعه‌ای است. آنها قصدشان این است شما ملاحظه کنید در این دو روز یعنی دو شب و یک روزی که از این قضایا گذشته همه مراکز شرارت دنیا علیه ما این کارها را تشویق کرده‌اند، از خانواده منحوس خبیث خاندان پهلوی تا مجموعه خبیث و جنایتکار منافقین، اینها دارند مرتبا در فضای مجازی و در جاهای دیگر تشویق و ترغیب می‌کنند که این شرارت‌ها انجام بگیرد.
 حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تصریح کردند: هیچ کس به این اشرار کمک نکند. هیچ انسان عاقل و شایسته‌ای که به کشور خودش علاقه‌مند است و به زندگی راحت خودش علاقه‌مند است به اینها نباید کمک کند. اینها اشرارند این کارها کار مردم معمولی نیست. مسئولان هم البته دقت و مواظبت کنند هرچه ممکن است از مشکلات این کار کم کنند. حالا من دیروز دیدم در تلویزیون که بعضی از مسئولان محترم آمدند و گفتند که ما مراقبیم این افزایش نرخ موجب افزایش نرخ اجناس و کالاها نشود.
رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: بله این مهم است چون الان گرانی هست. بنا باشد باز اضافه بشود این برای مردم خیلی مشکلات درست می‌کند. باید مراقبت کنند مسئولان حفظ امنیت کشور هم به وظایفشان عمل کنند.
 ایشان افزودند: مردم عزیز ما هم که خوشبختانه در قضایای گوناگون این کشور بصیرت و آگاهی خودشان را نشان دادند بدانند که این حوادث تلخ از ناحیه کیست و چگونه است. این آتش زدن و خراب کردن و ویران کردن دعوا کردن و ناامنی ایجاد کردن مال چه کسی است. این را بفهمند و توجه کنند که می‌فهمند و ملتفتند و از اینها فاصله بگیرند. این توصیه ماست و مسئولان کشور هم به وظایف‌شان به‌طور جدی عمل کنند.
 حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: وقتی تصمیمی از ناحیه سران قوا گرفته شد بحث دولت نیست، بحث یک وزارتخانه نیست سران سه قوه کشور نشسته‌اند تصمیمی گرفته‌اند و به یک پشتوانه کارشناسی هم متکی است. گفتم من در این قضیه صاحب‌نظر نیستم لکن به‌عنوان آدمی که می‌بیند مسئولان کشور تصمیم گرفته‌اند. زمان امام رضوان‌الله‌علیه هم همین جور بود یک کارهایی را مسئولان سران سه قوه تصمیم می‌گرفتند و اجرا می‌شد، حالا هم همین جور است. امیدوارم انشاالله به کمک مردم و همفکری و هم‌افزایی مسئولان و دلسوزی و پیگیری آنها و لطف الهی این کار به بهترین وجه پیش برود..


چاپ