تشدید نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی

به گزارش ایرنا، حسن روحانی در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا باتوجه به آمار کرونا گفت: براساس آمار ۴۸ تا ۵۳ درصد شهروندان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده‌اند. رئیس‌جمهوری با تاکید بر تشدید نظارت‌ها و مقررات مقابله با کرونا در تهرانبزرگ گفت: روز پنجشنبه هفته گذشته از کمیته امنیتی- اجتماعی و کمیته بهداشتی خواستیم تا پایان این هفته فعلا برای «تهران بزرگ» برنامه‌ریزی لازم برای تشدید نظارت‌ها رئیس‌جمهوری گفت: در صورت تصویب این طرح در ستاد ملی کرونا، طرح ابتدا در تهران بزرگ اجرایی خواهد شد. براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته طرح با فاصله زمانی ۴ تا ۵ روزه برای آموزش و اطلاع‌رسانی عملیاتی می‌شود و در صورت موفقیت در شهرهای بزرگ دیگر نیز اجرایی و عملیاتی خواهد شد.

کسی آدرس اشتباه ندهد

روحانی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اقدامات خصمانه امریکا علیه مردم ایران گفت: امریکایی‌ها به‌تازگی اعلام کردند ده‌ها میلیارد دلار به ایران لطمه زدیم. باتوجه به اقدامات امریکا اگر مردم برای کمبود و مشکلات می‌خواهند لعن و نفرین کنند آدرسش کاخ سفید در واشنگتن است. کسی آدرس اشتباه به مردم ندهد. عده‌ای به‌خاطر منافع غلط گروهی و باندی به مردم آدرس غلط ندهند. آدرس صحیح تمام جنایات و فشار بر مردم عزیز ایران واشنگتن دی‌سی کاخ سفید است.

 راهپیمایی اربعین نداریم

روحانی در بخش دیگری از سخنانش درباره عزاداری‌های ماه صفر گفت: در عزاداری ماه صفر همانطور که قبلا تاکید شده، امسال راهپیمایی و سفر به عراق نداریم، زیرا مقامات عراقی رسما اعلام کردند نمی‌توانیم پذیرای زائران باشیم.
 راهپیمایی نمادین در شهرها هم نداریم. رهبر معظم انقلاب با بیان خیلی روشن و صریحی فرمودند در خانه‌هایمان عزاداری کنیم. اگر هم مراسمی در حسینیه‌ها و تکایا است باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی باشد.


چاپ