بررسی برنامه‌های رزم‌حسینی در خانه ملت

رزم حسینی در دولت تدبیر و امید استاندار استان‌های خراسان رضوی و کرمان بوده است. او از فرماندهان لشکر ثارالله در ۸ سال دفاع مقدس و نیز قائم‌مقام شهید والامقام حاج قاسم سلیمانی در مقطعی از دفاع مقدس بود و یکی از افتخاراتش ایثارگری و دریافت نشان فتح است. رزم‌حسینی سابقه مدیریت چند شرکت بزرگ، عضویت در هیات مدیره چند واحد تولیدی و فعالیت‌های بازرگانی را در کارنامه خود دارد. 

او عضو هیات مدیره چند واحد معدنی بوده و با امور صنعت، معدن و تجارت آشنایی کامل دارد. روز گذشته نیز نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشستی با رزم حسینی برنامه‌های وی را شنیده و بررسی کردند.

 در ادامه نظر برخی نمایندگان خانه ملت درباره گزینه پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت را می‌خوانید.

وزیر نباید صرفا ماشین امضا باشد

عبدالعلی رحیمی‌مظفری- نماینده سروستان: رزم حسینی وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت در صورتی که برنامه اجرایی داشته باشد، مجلس به او رای اعتماد خواهد داد. باتوجه به اینکه صنعت و معدن وضعیت آشفته‌ای دارد، برنامه‌های ایشان در تصمیم بنده تاثیر مستقیم دارد. وزارت صنعت، معدن و تجارت نیاز به فردی تصمیم‌گیر دارد، نه فردی که به‌عنوان ماشین امضا در این جایگاه نشانده شود؛ بنابراین وزیر پیشنهادی در صورت اخذ رای اعتماد نمایندگان باید به این موضوع توجه داشته باشد.

توانایی ساماندهی شرایط فعلی

محمد باقری بنایی- نماینده بناب در مجلس: رزم‌حسینی گزینه‌ای مناسب برای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت است و توانایی سامان دادن به شرایط موجود این وزارتخانه را دارد. سوابق عملکرد رزم‌حسینی به‌عنوان استاندار کرمان و خراسان رضوی بسیار خوب بوده و از دیگر مدیران در این سمت بهتر عمل کرده است؛ بنابراین اگر برنامه‌ریزی درستی برای زمان باقیمانده وجود داشته باشد، ایشان با مسئولیت‌پذیری که دارد، می‌تواند نتایج خوبی را در حوزه‌های کاری وزارت صنعت، معدن و تجارت رقم بزند.

ارائه برنامه در کمیسیون‌های تخصصی

سید غنی نظری خانقاه- نماینده مردم خلخال و کوثر: رزم‌حسینی مدیر توانمندی است و این موضوع را نمایندگان دو استان خراسان‌رضوی و کرمان که با ایشان به‌عنوان استاندار ارتباط داشتند، تایید کردند. براساس بررسی‌هایی که از سوابق اجرایی گزینه پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام دادم، احساس می‌کنم رزم‌حسینی مدیر توانمندی است و به احتمال زیاد مجلس به ایشان رای اعتماد می‌دهد. وزیر پیشنهادی در روزهای آینده در کمیسیون‌های تخصصی حضور پیدا می‌کند تا برنامه‌های اجرایی خود را برای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت ارائه و نظر مثبت نمایندگان را جلب کند.

مجلس به رزم‌حسینی رای اعتماد می‌دهد

علیرضا سلیمی- نماینده محلات و دلیجان: نمایندگان مجلس به علیرضا رزم‌حسینی برای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت رای اعتماد می‌دهند.

 رفع مشکلات معیشتی مردم و برخی مسائل اقتصادی مانند جهش تولید از جمله اولویت‌هایی به‌شمار می‌رود که باید مدنظر دولت و مجلس قرار گیرد. وزارت صنعت، معدن وتجارت یکی از مهم‌ترین وزارتخانه‌های دولت محسوب می‌شود و عملکرد آن روی بسیاری از مسائل اقتصادی اثرگذار است. 

درصورتی که رزم‌حسینی دارای برنامه هدفمند ۹ماهه باشد، برای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت به او رای موافق می‌دهیم تا فعالیت‌های اجرایی را برای جبران عقب‌ماندگی‌ها و رفع مشکلات آغاز کند.

آشنا با حوزه صنعت، معدن و تجارت

غلامحسین کرمی- نماینده مردم دشتی و تنگستان: نرزم‌حسینی با مسائل حوزه صنعت، معدن و تجارت ناآشنا نیست. رزومه و سوابق اجرایی علیرضا رزم‌حسینی، وزیر پیشنهادی را مطالعه کردم. او استاندار خراسان‌رضوی و کرمان بوده و ناآشنا با مسائل حوزه صنعت، معدن و تجارت نیست. اگر وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت برای پیشبرد امور وزارتخانه برنامه اجرایی و عملیاتی داشته باشد، قطعا به او رای اعتماد خواهم داد. وزارت صنعت، معدن و تجارت چند ماه است که در شرایط بلاتکلیفی قرار دارد و باید هرچه زودتر تعیین‌تکلیف شود.


چاپ