نبض حیات برای اقدامات سرنوشت‌ساز

امروزه هیچ عمل و عکس‌العملی بدون وجود خبر و اطلاع‌رسانی ممکن نیست و این مهم به وسیله خبررسانان میسر خواهد شد. در گذشته‌های دور خبررسانی به وسیله پیک و روش‌های مختلف انجام می‌شد، اما در دنیای امروز با پیشرفت‌های عملی و ساخت ماشین‌آلات و تجهیزات مدرن این نقل و انتقال با آسانی بیشتری همراه شده به گونه‌ای که در کمترین زمان ممکن و فقط با فشردن یک کلید رایانه یا هر وسیله ارتباط جمعی می‌توان به بانکی از اطلاعات مورد نیاز دست یافت.
شاید چگونگی جمع‌آوری، جمع‌بندی، طبقه‌بندی، ویرایش و هزاران فرآیند دیگر می‌تواند در تنظیم خبر تاثیرگذار باشد اما از همه مهم‌تر منبع خبر و چگونگی انتقال آن در کمترین زمان ممکن است که در افزایش کیفیت موضوع نقش بسزایی دارد. در این میان، خبرنگار است که با جمع‌آوری موضوعات مختلف خبری و انجام فرآیندهای مختلف روی آن، ارزش ویژه‌ای به خبر می‌دهد و می‌تواند در جلب مخاطبان تاثیر داشته باشد.
به شخصه به عنوان یک خبرنگار کمتر از ۲ سال است که در این حوزه فعالیت می‌کنم و از تنوع خبری و موضوع سردرگم می‌شوم. خبرهایی که به شکل‌های مختلف برای اقشار گوناگون جامعه در داخل و خارج کشور می‌تواند نبض حیاتی برای اقدامی سرنوشت‌ساز به شمار رود و دیر و زود شدن می‌تواند فراز و فرودهای فراوانی را به وجود آورد. با این حال، با تمام وجود به حرفه‌ای که به گفته بسیاری از کارشناسان، بعد از معدنکاری سخت‌ترین شغل دنیاست، افتخار می‌کنم و امیدوارم سال‌ها بتوانم در این زمینه تجربه کسب کنم. چرا که یک خبرنگار هنگامی که در هر حوزه خبری گام برمی‌دارد، می‌تواند در طولانی‌مدت با به‌دست آوردن اطلاعات از این طرف و آن طرف به عنوان یک کارشناس اظهار نظر کند که امیدوارم با گذشت سال‌ها به این مهم دست یابم.
عبدالرحمن رحیمی/ خبرنگار


چاپ