سود سهام عدالت بین ۲۰۰ تا ۲۱۰ هزار تومان است

رئیس سازمان خصوصی‌سازی در مورد میزان سود سهام عدالت اعلام کرد: برای کسانی که یک‌میلیون تومان سهم دارند، میزان سود ۲۰۰ تا ۲۱۰ هزار تومان است.

به گزارش صمت، علیرضا صالح گفت: میزان سود سهام عدالت کمی بیش از ۲۰۰ هزار تومان برای افرادی که یک‌میلیون سهم دارند، تعیین‌شده است. در این راستا میزان سود افرادی که سهم‌های کوچک‌تری دارند به‌تناسب کوچک می‌شود. البته میزان سود برای سهم‌های یک‌میلیون تومانی تقریبا ۲۰۳ یا ۲۰۴ هزار تومان است.
وی به این سوال که میزان دقیق سود چه زمانی مشخص خواهد شد؟ پاسخ داد: میزان دقیق آن سوم اسفند مشخص می‌شود، زیرا هنوز باید مقدار دیگری سود دریافت کنیم. البته چک‌ها را دریافت کرده‌ایم اما باید به پول تبدیل شود و احتمالا اواخر هفته آینده مشخص و سود از سوم اسفند به حساب‌ها واریز می‌شود.
بر اساس این گزارش، رئیس سازمان خصوصی‌سازی پیش‌ازاین اعلام کرده بود که میزان سود سهام عدالت تا ۲۲ بهمن مشخص و واریز از سوم اسفند آغاز می‌شود. در سال ۱۳۹۵ به ازای هر سهم یک‌میلیون تومانی، ۱۵۰ هزار تومان سود پرداخت‌شده است و در سال ۱۳۹۶ هم به این میزان سهام ۱۷۵ هزار تومان سود تعلق‌گرفته است.
بر این اساس پیش‌بینی‌شده بود این رقم برای امسال بیشتر از سال‌های گذشته باشد. شمار مشمولان این سهام بالغ‌بر ۴۹ میلیون و ۱۵۴ هزار نفر هستند که البته رقم سهام آن‌ها متفاوت است که بسته به ارزش سهام هر فرد، این مشمولان سود دریافت خواهند کرد.
منبع: ایسنا


چاپ