پرداخت سود سهام عدالت عقب افتاد

سود سهام عدالت پارسال هنوز پرداخت‌نشده و تاکنون تاریخ‌های مختلفی برای واریز این سود به‌حساب مشمولان اعلام‌شده است. درحالی‌که پیش‌ازاین اعلام‌شده بود که اوایل دی‌ماه این واریز انجام می‌شود، به دهه فجر موکول شد و اکنون هم آخرین اخبار حاکی از پرداخت در اسفندماه است.

به گزارش صمت، بر اساس اطلاعاتی که از سوی مسئولان اعلام‌شده است سود سهام عدالت در سال مالی ۱۳۹۷ نسبت به سال مالی قبلش حدود ۵۰ تومان افزایش داشته است؛ به این ترتیب مشمولان سهام عدالت که یک‌میلیون تومان سهام‌دارند حدود ۲۲۰ تا ۲۳۰ هزار تومان سود خواهند گرفت. در سال ۱۳۹۶ کسانی که به ارزش یک‌میلیون تومان سهام عدالت داشتند بابت سود سال مالی ۱۳۹۵ معادل ۱۵۰ هزار تومان دریافت کردند.
بااین‌حال زمان قطعی واریز هنوز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و هر دفعه تاریخ جدیدی برای آن اعلام می‌شود. پیش از آغاز دهمین ماه سال اخباری مطرح شد مبنی بر اینکه "امسال سود به‌صورت یکجا و در هفته نخست دی‌ماه واریز خواهد شد"، بااین‌حال این اخبار از سوی سازمان خصوصی‌سازی رد و اعلام شد که جزییات مربوط به آغاز واریز سود سهام عدالت در امسال متعاقبا از مجاری ذی‌صلاح اعلام خواهد شد.
البته این اتفاق در هفته نخست دی‌ماه نیفتاد و چندی بعد، علیرضا صالح - رئیس سازمان خصوصی‌سازی : این سازمان در نظر دارد با توجه به میزان سود مصوب مربوط به عملکرد سال ۱۳۹۷ شرکت‌ها، همزمان با آغاز دهه فجر بر مبنای میزان سود دریافت شده، نسبت به واریز سود به مشمولان سهام عدالت با اولویت اقشار کم‌درآمد و آسیب‌پذیر جامعه تا پایان امسال اقدام کند. شرکت‌ها هشت ماه فرصت دارند پول را به‌حساب سازمان خصوصی‌سازی واریز کنند. درواقع سود را از شرکت‌های سرمایه‌پذیر جمع‌آوری می‌کنیم.
وی گفته بود که سود سهام عدالت پارسال را قبل از سال ۱۳۹۹ محاسبه و به‌حساب مشمولان واریز می‌کنیم. با توجه به اینکه مجامع شرکت‌ها اکثرا در تیرماه برگزارشده تا پایان اسفند فرصت دارند پول را واریز کنند و ما سعی می‌کنیم سود را قبل از سال جدید به‌حساب مشمولان واریز کنیم.
اوایل اسفند، آخرین وعده
درحالی‌که وعده دهه فجر برای واریز سود سهام عدالت داده شد که رئیس‌کل سازمان خصوصی‌سازی اخیرا اعلام کرده که سود سهام عدالت از اوایل اسفند به‌حساب مردم واریز می‌شود.
بر اساس این گزارش و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سهام عدالت، علیرضا صالح درباره میزان سود واریزی به‌حساب مشمولان گفته که رقم دقیق این سود فعلا مشخص نیست و باید در ابتدا سود مدنظر از شرکت‌ها دریافت و سپس به‌حساب دارندگان سهم واریز شود.
منبع: ایسنا


چاپ