هواپیمایی ماهان فردا دانشجویان ایرانی از ووهان چین را منتقل می‌کند

به گزارش صمت، «رضا جعفرزاده»، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری تاکید کرد: این هواپیما را تیم کامل پزشکی همراهی کرده و مسائل بهداشتی در سطوح بالا رعایت می‌شود.
او درباره مصونیت کادر پرواز، خلبان و مهمانداران این هواپیما گفت: کنترل‌های لازم برای جلوگیری از انتقال احتمالی ویروس کرونا به تیم پرواز و شرایط و موقعیت هواپیما در نظر گرفته شده و هیچ نگرانی بابت انتقال ویروس یرای آنها وجود ندارد.
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به اینکه پرواز مورد نظر با هماهنگی وزارت امور خارجه و وزارت بهداشت به همراه تیم کاملی از پزشکان صورت می‌گیرد، افزود: وزارت بهداشت دانشجویان را از فرودگاه تحویل می‌گیرد و موارد مربوط به قرنطینه، بر عهده آن‌ها خواهد بود.
جعفرزاده خاطر نشان کرد: یکی از مهم‌ترین مسئولیت‌های سازمان هواپیمایی کشوری این بود که با توقف پروازها از سوی چین، اقدامی برای بازگرداندن شهروندان ایرانی از این کشور انجام دهد.
بیشتر بخوانید:
 طرح معامله قرن برای فشار به کشورهای منطقه است/ صداوسیما باید صدای همگان باشد/ وزیر جهاد کشاورزی قبل از مهلت قانونی معرفی می‌شود
 بازار نفت به این زودی‌ها از ویروس کرونا خلاص نمی‌شود
گفتنی است ۵۲ دانشجوی ایرانی ساکن ووهان که تعداد آنها به ۷۰ نفر نیز ممکن است افزایش یابد (بنا به گفته برخی دانشجویان)، درخواست انتقال به ایران داده‌اند.
دانشجویان پس از انتقال به ایران بیش از یک هفته قرنطینه می‌شوند.
منبع: برنا


چاپ