هنوز موردی از ابتلا به ویروس کرونا در ایران نداریم

به گزارش صمت، عبدالرضا رحمانی فضلی صبح امروز در حاشیه رونمایی از تجهیزات شهرداری‌ها و دهیاری‌ها که به مناسبت دهه فجر برگزار شد با بیان این که وزارت کشور در این دولت تلاش کرده که علاوه بر مبلمان شهری و نظافت شهری به تجهیزات و امکانات نیز توجه کند، اظهار کرد: این توجه به ویژه برای شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر جمعیت و روستاها و دهیاری‌ها افزایش داشت.
وی افزود: کل منابعی که از سال ۸۲ تا ۹۷ به دهیاری‌ها اختصاص داده‌شده است ۱۹ هزار میلیارد تومان بوده است که فقط ۱۵ هزار میلیارد تومان از این بودجه در این دولت به دهیاری‌ها تخصیص داده‌شده است که یعنی ۸۱ درصد بودجه دهیاری‌ها را این دولت ارائه کرده است
رحمانی فضلی بابیان این‌که درگذشته در رابطه با خرید تجهیزات، هزینه‌ها به‌صورت نقدی به دهیاری‌ها اختصاص می‌یافت که معمولا آن‌هم صرف مسائل جاری می‌شد، اظهار کرد: اما حالا وزارت کشور تجهیزات لازم را به‌صورت متمرکز سفارش می‌دهد و تجهیزات را در اختیار شهرداری‌ها و دهیاری‌ها قرار می‌دهد که عمدتا این تجهیزات در داخل کشور تولید می‌شود.
وزیر کشور بابیان این‌که در جهت اصلاح بودجه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها اقداماتی خوبی صورت گرفته تا بتوانند به‌صورت متمرکز هزینه کرد داشته باشند، گفت: اگر همه استان‌ها موظف شوند تامین منابع و هزینه در استانشان داشته باشند و بودجه ملی حامی و پشتیبان بودجه‌های استانی باشد، هزینه کرد بهتری را در این نهادها شاهد هستیم.
وی در خصوص ورود ویروس کرونا و جلسه شب گذشته وزرا در این خصوص گفت: شب گذشته به درخواست جهانگیری جلسه‌ای با حضور وزیر بهداشت در مورد بیماری کرونا برگزار کردیم که وزیر بهداشت گزارش مفصلی ارائه دادند و گفتند که فعلا هیچ موردی از کرونا در ایران نداریم. اما با توجه به نوع مراوداتی که وجود دارد امکان ورودش وجود دارد. بنابراین بحث مراقبت‌های ویژه به‌خصوص در مناطق مرزی کنترل می‌شود و قرار شد محدودیت‌هایی نیز در سفر هواپیماها به‌خصوص از چین انجام شود تا از این ایام عبور کنیم.
وی بابیان این‌که از مردم خواسته می‌شود که اخبار و اطلاعات در این موضوع را از طریق وزارت بهداشت، خبرگزاری‌ها و رسانه‌های رسمی دریافت کنند، چراکه شایعات در این خصوص زیاد است افزود: مسئله مهم بحث پیشگیری است و راه‌های پیشگیری به‌خوبی در رسانه‌ها اعلام می‌شود.
منبع: ایسنا


چاپ