فرودگاه امام برای مقابله با کرونا آماده است

به گزارش صمت، آمادگی فرودگاه امام برای مقابله با ویروس کرونا حسن خوشخو با بیان اینکه فرودگاه امام خمینی مهم‌ترین درگاه ورودی کشور محسوب می‌شود افزود: بر اساس استانداردهای ملی و بین‌المللی و همچنین ضمیمه ۹ کنوانسیون شیکاگو، این فرودگاه همکاری‌های گسترده‌ای را با پایگاه بهداشت مرزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دارد و همکاران این پایگاه به صورت ۲۴ ساعته در فرودگاه حضور دارند.
خوشخو با اشاره به اینکه درحال‌حاضر از فرودگاه امام خمینی به ۴ مقصد در چین مسیر پروازی برقرار است ادامه داد: تمهیدات لازم برای مقابله با ویروس کرونا از نخستین روزهای شیوع این ویروس در چین در فرودگاه امام با همکاری پایگاه بهداشت مرزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اندیشیده شده و اقدامات لازم برای جلوگیری از ورود مبتلایان به این بیماری به کشور در حال انجام است.
وی ادامه داد: به همین منظور، تجهیزات لازم برای کنترل مسافران توسط پایگاه بهداشت مرزی در فرودگاه امام خمینی فراهم شده تا کنترل مسافران با استانداردهای لازم از نظر دارا بودن علائم بیماری ویروس کرونا صورت گیرد.
خوشخو گفت: همه مسافران و کادر پروازی که از مبداء چین و کشورهای شرق آسیا وارد کشور می‌شوند به صورت یک به یک کنترل شده و در صورت مشاهده علایم بیماری ویروس کرونا در آنها به صورت قرنطینه به مراکز درمانی منتقل می‌شوند.
معاون بهره‌برداری فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی افزود: مسافران سایر کشورهایی که درگیر این بیماری شدند نیز توسط پایگاه پایگاه بهداشت مرزی مستقر در فرودگاه امام از نظر دارا بودن علائم ویروس کرونا کنترل می‌شوند.
منبع: صداوسیما


چاپ