-

ایران را آب می برد؟ | ۳ فوتی در سیلاب ۲۴ ساعت گذشته

معاون عملیات سازمان امداد و نجات هلال‌احمر با اعلام حوادث سیلابی در ۲۴ ساعت اخیر و تلفات سه نفر، اظهار کرد: بارش‌های شدید در استان‌های آذربایجان غربی، کرمانشاه، ایلام و لرستان باعث شده است که امدادگران هلال‌احمر آماده برپایی اردوگاه‌های موقت در صورت لزوم باشند.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات هلال‌احمر با اعلام تلفات سه نفر در حوادث سیلابی در ۲۴ ساعت گذشته، اظهار کرد که بارش باران شدید در استان‌های آذربایجان غربی، کرمانشاه، ایلام و لرستان مشاهده شده است و امدادگران هلال‌احمر در صورت لزوم، آماده برپایی اردوگاه‌های اسکان اضطراری هستند.

مرتضی مرادی‌پور گفت: پس از اعلام هشدار قرمز هواشناسی ، امدادگران هلال‌احمر در ۶ استان غربی کشور در آماده‌باش کامل بودند و در ۲۴ ساعت گذشته تخلیه آب از ۷۳ منزل مسکونی و نجات تعدادی از محصورشدگان از سیلاب انجام شده است.

مرادی‌پور گفت: در ۲۴ ساعت گذشته به ۸۶۱ نفر در ۱۱شهر، ۲۱روستا و ۲ منطقه عشایری امدادرسانی شده‌است.

بنابر اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر؛ او افزود: تا کنون ۳۸۵ نفر اسکان اضطراری یافته‌اند و ۲۴ نفر به نقاط امن منتقل شده‌اند.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات گفت: متاسفانه سیلاب در ۲۴ ساعت گذشته جان ۳ نفر را در شهرستان‌های بوکان، مهران و الموت به ترتیب در استان‌های آذربایجان غربی، ایلام و قزوین گرفت.

او افزود: تا ظهر امروز پنجشنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۲ از شدت بارش‌ها در شهرستان اندیکا استان خوزستان و شهرستان‌های بانه، سقز، سنندج و مریوان در کردستان کم شده اما بارندگی‌ها در آذربایجان‌غربی، کرمانشاه، ایلام و لرستان افزایش یافته و موجب آب‌گرفتگی در شهرستان‌های ارومیه، میاندوآب، گیلان‌غرب، اسلام آباد، سراوان، ملک‌شاهی، بروجرد، درود، الیگودرز و خرم‌آباد شده‌است.

دیدگاهتان را بنویسید

بخش‌های ستاره دار الزامی است
*
*

آخرین اخبار

پربازدیدترین