-

خواننده محبوب پاپ هم صدایش در آمد / فریدون آسرایی: با دلار شصت هزارتومانی، به جای آرزو منتظر معجزه هستیم

فریدون آسرایی بر این باور است که به دلیل تجربه دلاری با ارزش شصت هزار تومان و شرایط بد اقتصادی، نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم سال ۱۴۰۲ را به عنوان یک سال خوب در اقتصاد پیش بینی کنیم. بهتر است آرزو کنیم که مدیریت کشورمان قدرتمندترین تلاش را برای نجات اقتصاد از بحران انجام دهد.

فریدون آسرایی، خواننده خواننده ای است که برنده جایزه بهترین آلبوم سال برای « عشق یعنی» شده است. او دارای مدرک کارشناسی ارشد رشته کشاورزی است و در گذشته بارها به ساختمان وزارت کشاورزی ایران رفته و خود را در آینده به عنوان مدیر یکی از طبقاتش تصور کرده بود. با این حال، اکنون به دلیل صدای خاص و بی‌نظیر خود، به عنوان یک خواننده مشهور شناخته می‌شود. علاوه بر این، بسیاری از افرادی که قرار بوده بشوند خواننده، به‌جای این، در سمت‌های مختلفی از جمله مدیرکل قرار گرفته‌اند. در اولین روزهای سال ۱۴۰۲، ما به دیدار فریدون آسرایی رفتیم. او نگران آینده است، اما همچنان به امید بهترین‌ها ادامه می‌دهد.

فریدون آسرایی درباره سال 1401 گفت: فرصتی پیدا کردم و به کانادا رفتم تا کارهای عقب مانده ام را انجام بدهم. من با این که شهروند این کشور هستم اما چندین سال به آن جا نرفته بودم. یکسری کارهای اداری و مالیاتی را انجام دادم و برگشتم. امسال بعد از مدت ها آلبومی تهیه کردم که آماده انتشار بود. حوالی مهرماه تصمیم بر انتشار این آلبوم داشتم که همزمان با آن، ماجرای درگذشت تلخ مهسا امینی پیش آمد و همه برنامه هایم را به هم ریخت.» او ادامه داد: «بعد از این اتفاق تلخ، فضای کشور ملتهب شد و برای همه و خواننده‌ها شرایط خاصی پیش آمد و روزهای تلخی داشتیم. این باعث شد تا از پخش آلبوم منصرف شوم و همه برنامه هایم را به حالت تعلیق در آورم. در چندماه گذشته جایی نرفتم و هیچ کاری نکردم.»

او با اشاره به تورم شدید در پایان سال گذشته به اطلاعات آنلاین گفت: «با دلاری که شصت هزارتومان را تجربه کرده و شرایط اقتصادی بد نمی توانیم انتظار یک سال خیلی خوب را برای 1402 داشته باشیم. فکر می کنم به جای آرزو برای حال و سال خوب باید آرزو کنیم که مدیریت کشورمان، کار ویژه ای برای نجات اقتصاد انجام دهد.»

آسرایی خاطرنشان کرد: «در سال های گذشته با شرایط سختی که داشتیم خیلی از نیروها و آدم های توانمند، دانشمندان و افراد تحصیل کرده، پزشکان، هنرمندان و... از کشور رفتند و بسیاری از استعدادها را از دست دادیم. این ها خبرهای غم انگیزی است. قشر بزرگی از افراد توانمند مهاجرت کرده اند و خیلی از افراد داخل هم احساس می کنند در سرنوشت این کشور جایی ندارند و جدی گرفته نمی شوند. همین حالا در این شرایط سخت معیشتی گروه هنری من بیکار است. در این اوضاع چطور می توانم حال آن ها را خوب کنم؟ همین حالا یکی از آهنگ سازهای گروه ما در تاکسی اینترنتی کار می کند تا زندگی اش را بگذراند.»

فریدون آسرایی در همین زمینه و در پیش‌بینی سال جدید گفت: «خیلی به روزها و سال های آینده فکر می‌کنم. متاسفانه با این شرایط نگاه مثبتی به آینده وجود ندارد. درآمدها پایین است اما هزینه ها هرروز بالا می رود.»

وی در عین حال تاکید کرد: «من امیدوارم مسئولان یک کاری انجام دهند تا مردم فقیر تر نشوند. به جای آرزو، منتظر معجزه ای هستم و امیدوارم دل مردم شاد بشود. آرزوی سلامتی و دل شاد می کنم.»

این خواننده شناخته‌شده کشورمان در پایان با آرزوی تدبیر برای حل مشکلات کشور و عدم تکرار اتفاقات سال قبل، تصریح کرد: «نوروز فصل جدیدی برای طبیعت است و این تغییر شاید یک نعمتی باشد برای تغییر حال مردم و امیدوارم حال خوب مردم ادامه داشته باشد.»

۵۷۲۴۵

دیدگاهتان را بنویسید

بخش‌های ستاره دار الزامی است
*
*