-

افتتاحیه فاز جدید کارخانه کارا کابل ایوان

به گزارش روزنامه صمت: پس از بازدید از کارخانه، آقای محمدحسین قدرتی، مدیرعامل شرکت طی سخنرانی اظهار کرد: شرکت کارا کابل ایوان از سال ۱۳۸۵ در شهرک صنعتی ایوانکی فعالیت تولیدی خود را آغاز کرده و به لطف و عنایت خداوند هر روز شاهد توسعه، پیشرفت و حرکت رو به جلوی آن بوده‌ایم و پروژه‌ای که امروز به دستان مبارک جنابعالی افتتاح شد با اشتغالزایی حدود ۸۰ نفر و ظرفیت تولید د۱۰هزار تن محصولات متنوع سیم و کابل، مشغول به فعالیت می‌باشد.

افتتاحیه فاز جدید کارخانه کارا کابل ایوان

اکنون این ظرفیت بالقوه وجود دارد که با سرمایه‌گذاری به میزان یک‌سوم مبلغی که تاکنون هزینه شده است، با تکمیل ماشین‌آلات و افزایش خطوط تولید، ظرفیت تولید و میزان اشتغالزایی این شرکت را حداقل به دوبرابر افزایش دهیم. همچنین وی افزود: شرکت کارا کابل ایوان به‌عنوان یکی از برندهای صادراتی معتبر در بازار سیم و کابل در کشورهای همسایه، سال‌های متمادی در حال فعالیت و صادرات محصولات سیم و کابل بوده اما در سال‌های اخیر به دلیل مصوبات دولت‌های گذشته برای رفع تعهد ارزی، دچار مشکلات عدیده‌ای برای صادرات محصولات خود هستیم و علاوه بر آن، سازمان‌های مختلف به دلیل عدم رفع تعهد ارزی، مانع ادامه فعالیت شرکت و حتی واردات ماشین‌آلات جهت تکمیل خط تولید این شرکت شده‌اند.

جناب آقای رئیس‌جمهور در نشست بریکس فرمودند:

«جمهوری اسلامی به صورت قاطع از تلاش‌های موفق بریکس در راستای دلارزدایی از روابط اقتصادی میان اعضا و همچنین استفاده از ارزهای ملی و تقویت سازوکارهای بریکس برای پرداخت و تسویه مالی حمایت می‌کند.» فلذا با عنایت به سیاست خارجی که دولت سیزدهم به درستی در پیش گرفته باید سیاست‌های داخلی نیز مورد بازبینی قرار گیرد و قوانین دست‌وپاگیری که در این شرایط بزرگترین مانع صادرات برای واحدهای تولید هستند تصحیح و تسهیل شوند تا بتوانیم حداقل در بازارهای منطقه و حوزه مقاومت که بستر کار فراهم هست فعالیت خودمان را گسترش دهیم.

سپس آقای وزیر طی یک سخنرانی اظهار کردند:

خیلی خوشحال هستم که بین مجموعه‌ای از کارآفرینان و تولیدگران، عزیزان مهندسی و کارگران عزیزی هستم که در این وقت شب مشغول تولید هستند، خب عبادت همین است، حضرت آقا فرمودند الان در جهاد اقتصادی هستیم و جهاد اقتصادی افسرانی دارد و افسرانش شما هستید. من خوشحال هستم که برادر عزیزمون آقای قدرتی هم جوان هستند هم پرکار و پرتوان، واقع امر این است که دلسوزان کشور همین شماها هستید، اون‌هایی که تمام وقت و انرژی‌شون را گذاشتند برای اینکه تولید کنند، اقتصاد کشور را درست کنند پایه‌های اقتصادی را شکل بدهند برای جوان‌ها اشتغال درست کنند، امید برای جوان‌ها درست کنند، محصولاتشون را به دنیا عرضه کنند و این بسیار کار ارزشمندیست، شکراله مساعیکم... به‌خصوص که به حمدالله روحیه ایمان و جهاد و توجه به مسائل انقلاب هم در صحبت‌های مدیرعامل مجموعه کاملا روشن بود و مجموعه توانمندی هستید.

در مورد خواسته‌های مجموعه، به استاندار فرمودند: جهت تسهیلات مبلغ ۱۰۰۰میلیارد ریال در کارگروه مورد پیگیری قرار بگیرد تا توسعه ظرفیت به دوبرابر وضع موجود حاصل گردد. در مورد تعهدات ارزی مجموعه هم با رئیس بانک مرکزی صحبت خواهیم کرد تا راهی برایش پیدا کنیم. البته قانون است ولی برای کمک به دوستان ان‌شاءالله راه‌حلی خواهیم یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

بخش‌های ستاره دار الزامی است
*
*