-

تریخیص این خودروی محبوب ایرانیان از گمرک

رئیس سازمان توسعه تجارت گفت: درحال‌حاضر شرکت‌های واردکننده هیوندا، کیا، فیات، زوتی، سوزوکی، بستیون و هونگچی تشریفات را انجام داده و از گمرکات ترخیص شده‌اند و مدارک خود را برای تعیین نرخ به سازمان حمایت ارسال کرده‌اند.

تریخیص این خودروی محبوب ایرانیان از گمرک

مهدی ضیغمی در خصوص روند قیمت‌گذاری خودروهای وارداتی به ارائه توضیحاتی پرداخت و گفت: بسیاری از شرکت‌های واردکننده خودرو محصولات خود را از گمرکات ترخیص کرده و اطلاعات خودروها را به سازمان حمایت ارسال کرده اند، تا بعد از بررسی این سازمان پیشنهاد مربوطه به شورای رقابت ارسال شود، البته ما در مرحله شورای رقابت تا کنون تأخیری در اعلام قیمت‌ها نداشتیم.

وی با بیان اینکه ممکن است اطلاعات ارسالی برخی از شرکت‌های واردکننده به سازمان حمایت ناقص بوده و همین امر باعث کندی روند قیمت‌گذاری شده باشد، افزود: درحال‌حاضر شرکت‌های واردکننده هیوندا، کیا، فیات، زوتی، سوزوکی، بستیون و هونگچی تشریفات را انجام داده و از گمرکات ترخیص شده‌اند و مدارک خود را برای تعیین نرخ به سازمان حمایت ارسال کرده‌اند و سایر برندها نیز در حال ترخیص هستند.

رئیس سازمان توسعه تجارت با تأکید بر اینکه سامانه یکپارچه خودرو در حال بروز رسانی برای آمادگی عرضه خودروها طی هفته آینده است، اضافه کرد: با تکمیل اطلاعات و ارسال آنها به سازمان حمایت، به زودی لیست این خودروها در سامانه بارگذاری در اختیار مشتریان قرار خواهد گرفت.

منبع:تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

بخش‌های ستاره دار الزامی است
*
*