-

قیمت نان افزایش نخواهد یافت

رئیس‌جمهوری با بیان اینکه موفقیت‌های «طرح مدیریت هوشمند یارانه آرد و نان» می‌تواند به‌عنوان الگو در اختصاص یارانه، اجرایی شود، اظهار کرد: به‌هیچ عنوان افزایش نرخ نان مطرح نبوده و نخواهد بود.

در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت که به ریاست سید ابراهیم رئیسی تشکیل شد، روند و نتایج اجرای طرح مدیریت هوشمند یارانه آرد و نان (مهیا) در استان‌های مختلف مورد بررسی قرار گرفت.

در این جلسه گزارش وزارت امور اقتصادی و دارایی در زمینه دستاوردهای اجرای طرح مدیریت هوشمند یارانه آرد و نان مطرح و اعلام شد تاکنون ۵۷ درصد نانوایی‌های کشور زیر پوشش این طرح قرار گرفته‌اند و قرار است تا پایان تیر این رقم به ۱۰۰ درصد برسد.

براساس همین گزارش برآوردهای اولیه نشان می‌دهد تاکنون ۴۰ درصد یارانه آرد به ارزش سالانه ۵۰ هزار میلیارد تومان به‌صورت نان به مردم داده نمی‌شد و هدر می‌رفت، اما از این پس و در نتیجه اجرای این طرح به‌صورت حقیقی و در قالب خدمات دیگر به مردم بازمی‌گردد.

در گزارش وزارت امور اقتصادی و دارایی آثار مثبت و سازنده حکمرانی مبتنی بر داده‌ها و اطلاعات به‌عنوان یکی دیگر از ویژگی‌ها و نتایج اجرای طرح مدیریت هوشمند یارانه آرد و نان مطرح شد که نشان می‌دهد دولت هم‌اکنون اشراف کامل‌تری بر میزان هدررفت یارانه‌ها در زنجیره تامین آرد و نان به‌دست آورده است.

رئیس‌جمهوری در این جلسه بار دیگر بر لزوم ثابت ماندن نرخ نان در سراسر کشور تاکید کرد و گفت: هدف از اجرای این طرح اصلاح زیرساخت‌ها و روش‌های پرداخت یارانه آرد و نان است و به هیچ عنوان افزایش نرخ نان مطرح نبوده و نخواهد بود.

رئیسی اظهار کرد: موفقیت‌های طرح مدیریت هوشمند یارانه آرد و نان می‌تواند به‌عنوان الگو در اختصاص یارانه برای سایر بخش‌ها و در جهت شفاف‌سازی اجرایی شود. وی تاکید کرد: اراده و تصمیم دولت بهینه‌سازی و منطقی کردن نظام یارانه‌ها در کشور با هدف جلوگیری از هدررفت سرمایه‌ها است و این طرح پیگیری خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

بخش‌های ستاره دار الزامی است
*
*