-
سیل در تهران | سیل | هدار سیل در تهران

سیل در راه تهران است؟ | هشدار احتمال طوفان در تهران و این مناطق

رئیس مرکز عملیات اضطراری سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گفت: احتمالا بارش شدید باران در محدوده سولقان، امام زاده داوود و کن خواهیم داشت که مانند سال گذشته منجر به سیل می شود.

سیل آب‌های بسیاری هستند که بخشی از زمین را تحت تاثیر قرار می‌دهند. سیل می‌تواند باعث تخریب خانه‌ها و زیرساخت‌های شهری شود. این رویداد بسیار وخیم است و در کشور ما نیز چندین بار سیل رخ داده است. برای مقابله با این مشکلات باید توجه ویژه‌ای به آموزش و آمادگی در برابر سیل داشته باشیم.

رئیس مرکز عملیات اضطراری سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، با اشاره به احتمال بارش شدید باران در مناطق سولقان، امام زاده داوود و کن، هشدار داد که این بارش ممکن است منجر به سیل شود، مانند سال گذشته. پدرام قودجانی همچنین اعلام کرد که از ابتدای هفته، هشدارهای نارنجی برای این مناطق صادر شده است و سامانه بارشی از غرب به سمت کشور در حال حرکت است.

وی ادامه داد: سامانه بارشی فعال است و امروز و فردا احتمال شدید بارش باران را داریم مخصوصا روز پنج شنبه میزان بارش بیشتر است.

به گفته رئیس مرکز عملیات اضطراری سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، احتمالا بارش شدید باران در محدوده سولقان، امام زاده داوود و کن خواهیم داشت که مانند سال گذشته منجر به سیل می شود.

قودجانی اضافه کرد: احتمالا این سیل وارد منطقه ۵ و ۲۲ شود چرا که این مناطق در معرض رود دره قرار دارند. احتمالا به درخواست فرمانداری مسیر امام زاده داوود به سمت تهران بسته می شود.

رییس مرکز عملیات اضطراری سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران یادآور شد: در شهر تهران میزان بارش کمتر است و بیشتر در غرب استان است و تدابیر لازم در شهرداری تهران صورت گرفته است و شهرداری مناطق لایروبی ها را انجام دادند و هشدارهای لازم هم داده شده است.

وی از شهروندان خواست از اتراق در کار رود دره خودداری کنند چرا که احتمال سیلابی شدن وجود دارد. همچنین کوهنوری هم در این روزها انجام ندهد.

به گفته رییس مرکز عملیات اضطراری سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، وزش باد شدید در تهران خواهیم داشت و احتمال شکسته شدن شاخه درختان وجود دارد و در این زمینه هشدار داده شده است.

وی تاکید کرد که از چهارشنبه تا جمعه دمای هوا در تهران ۶ تا ۱۲ درجه کاهش یافته و هوا سرد می شود.

/منبع: همشرهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

بخش‌های ستاره دار الزامی است
*
*

آخرین اخبار

پربازدیدترین